Date of the event: Oct. 6, 2023 (2 p.m.) - Oct. 6, 2023 (8 p.m.)
Address: Fabryka Norblina, ul. Żelazna 51/53, Warszawa
Event page: click here
Organizer: Wydawnictwo AsteriaMed
Contact to the organizer: [email protected], numer telefonu +48 533 488 392
Szanowni Państwo!
Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy!
Zapraszamy serdecznie na wyjątkową konferencję w wyjątkowym miejscu i w wyjątkowej formule – „Mistrz i Uczeń w onkologii. Sztuka leczenia nowotworów na podstawie aktualnych standardów”. Tytuł oraz miejsce zostały wybrane nieprzypadkowo – chcemy pokazać, że leczenie chorych na nowotwory to rzeczywiście sztuka, a każdy pacjent jest wyjątkowy, zasługuje na największą uwagę i zaangażowanie całej zdobytej przez lekarza wiedzy i doświadczenia.
Każdy lekarz był na początku uczniem i miał swojego mistrza, a kiedyś sam może zostać czyimś mentorem. Ważne jest, aby każdy uczeń zgłębiający medycynę, a zwłaszcza onkologię, znalazł swojego mistrza na początku swojej drogi zawodowej. Niestety, współcześnie ten piękny i cenny obyczaj zanika, przez co medycyna, zwłaszcza onkologia, staje się bardziej przedmiotowa, a nie podmiotowa. Przyczyn tego zjawiska można wskazać wiele: m.in. pośpiech, braki kadrowe, materializacja rzeczywistości, postępująca biurokracja czy obciążenie lekarzy zbyt dużą liczbą chorych. Naszą konferencją chcemy nawiązać do tradycji medycyny przez duże „M” i pokazać, że warto tę tradycję zachować.
Podczas wydarzenia przedstawimy aktualne standardy i wytyczne, na których opiera się współczesna onkologia. Poruszymy wiele ciekawych zagadnień, także kontrowersyjnych, które w sposób bezpośredni zostaną odniesione do codziennej praktyki lekarskiej.
Mam nadzieję, że oderwanie się na chwilę od ciężkiej pracy i spotkanie w zabytkowej Fabryce Norblina pozwoli spojrzeć w inny sposób na medycynę, a zwłaszcza onkologię, spędzić przyjemnie czas, poszerzyć i zaktualizować swoją wiedzę, a także nawiązać ciekawe kontakty, może nawet przyjaźnie, które zaowocują owocną współpracą.
Zapamiętajmy: „Ważna jest tradycja, dbanie o pewne niezmienne formy wspólnego życia. Coś stałego, do czego się wraca jak do domu. Nie do mieszkania” (Katarzyna Grochola).
Przewodniczący Komitetu Naukowego
Prof. dr hab. n. med. Rafał Stec