Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Rząd utrudnia nam pracę

MedExpress Team

Dr Krzysztof Bukiel

Opublikowano 4 marca 2013 13:44

Rząd utrudnia nam pracę - Obrazek nagłówka
Każdy błąd: ludzki, organizacyjny, systemowy może kosztować życie lub zdrowie chorego. Dlatego tak ważne jest, aby przy organizowaniu opieki zdrowotnej uwzględnić uwagi lekarzy.

Niedawna śmierć dziewczynki, która nie otrzymała właściwej pomocy medycznej w odpowiednim czasie, pokazuje po raz kolejny jak wielkie jest znaczenie prawidłowego funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej, w każdym jego elemencie...

Każdy błąd w tym zakresie: ludzki, organizacyjny, systemowy może kosztować życie lub zdrowie chorego. Dlatego tak ważne jest aby – przy organizowaniu opieki zdrowotnej – uwzględnić wszystkie uwagi, szczególnie te, zgłaszane przez lekarzy i innych pracowników medycznych, którzy w codziennej pracy doświadczają skutków poszczególnych rozwiązań.

Nie można zwłaszcza, lekceważyć argumentów o zagrożeniu bezpieczeństwa chorych, niezależnie przez kogo byłyby one zgłaszane. I w tym kontekście musimy zauważyć, że dotychczas głos lekarzy-praktyków był przez rządzących zupełnie lekceważony, a zgłaszane przez lekarzy argumenty o zagrożeniu bezpieczeństwa chorych, traktowane wyłącznie jako zasłona dla obrony ich partykularnych interesów. Niektóre rozwiązania wprowadzane przez rząd sprawiały wręcz wrażenie jakby stworzone były celowo, aby utrudnić normalną pracę lekarzy, co musi zwiększyć zagrożenie pomyłką lub błędem.

Wzywam polityków do tego, aby ochronę zdrowia wyłączyć z doraźnej walki politycznej a w dyskusji dotyczącej poszczególnych rozwiązań dążyć do uzyskania jak najszerszej zgody, z uwzględnieniem głosu lekarzy i przedstawicieli innych zawodów medycznych.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także

Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Co z tą reformą?

13 listopada 2024
Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Lewica nie odpuści aborcji

26 sierpnia 2024
Dr n. med. Marek Derkacz
Dr n. med. Marek Derkacz

Analiza lęku wywołanego odstawieniem Ozempicu

2 lipca 2024
27.11.2012 WARSZAWA , PROFESOR WIESLAW JEDRZEJCZAK W NOWYM ODDZIALE TRANSPLANTACJI SZPIKU W SZPITALU PRZY BANACHA .FOT. ADAM STEPIEN / AGENCJA GAZETA
Prof. Wiesław W. Jędrzejczak

Od „małpeczki” do „małpeczki”

17 maja 2024
Michal-Modro-3
7 marca 2024
Katarzyna-Czyzewska-nowe2
16 stycznia 2024