Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
Medexpress.pl > Kalendarium wydarzeń > Szkolenie stacjonarne: Zdradliwe cyfry, czyli jak posługiwać się liczbami i informować o ryzyku w komunikacji z pacjentem i uczestnikiem badania klinicznego

Szkolenie stacjonarne: Zdradliwe cyfry, czyli jak posługiwać się liczbami i informować o ryzyku w komunikacji z pacjentem i uczestnikiem badania klinicznego

Data wydarzenia: 2 października 2023 (11:00) - 2 października 2023 (15:00)

Adres: Naczelna Izba Lekasrka, Sobieskiego 110, Warszawa

Strona wydarzenia: kliknij tutaj

Organizator: None

Kontakt do organizatora: [email protected]

Wykładowca: Maria Libura - jest kierownikiem Zakładu Dydaktyki i Symulacji Medycznej Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, członkiem założycielem i wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Komunikacji Medycznej, a także ekspertem ds. opieki zdrowotnej Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. Była stypendystką Fulbrighta. Od 15 lat przewodniczy Polskiemu Stowarzyszenia Pomocy Osobom z zespołem Pradera-Willego, które współtworzyło Kolację Siła w Genach, skupiającą organizacje pacjentów z rzadkimi chorobami zainteresowane przede wszystkim poprawą organizacji opieki zdrowotnej i jej koordynacji. Była członkiem Zespołu ds. Chorób rzadkich przy Ministrze Zdrowia (2016-2017), koordynując grupę roboczą poświęconą dostępowi do informacji, edukacji i badań. Wcześniej pełniła funkcję Dyrektora Instytutu Studiów Interdyscyplinarnych nad Chorobami Rzadkimi na Uczelni Łazarskiego.

Celem szkolenia jest zaznajomienie uczestników z głównymi zasadami przekazywania informacji dotyczących ryzyka w rozmowie z pacjentem. Informowanie o ryzyku ma zasadnicze znaczenie zawsze, gdy pacjent ma podjąć decyzję dotyczącą diagnostyki, leczenia, czy też zdecydować o udziale w badaniu klinicznym. 

Program:

  1. 1. Wprowadzenie: jaka jest rola umiejętności matematycznych w komunikacji z pacjentem? (metody podające oraz dyskusja)
  2. 2. Jak stres wpływa na rozumienie informacji zawierających wartości liczbowe? (ćwiczenie)
  3. 3. Percepcja ryzyka i typowe błędy poznawcze oraz ich wpływ na podejmowanie decyzji w kontekście medycznym
  4. 4. Komunikacja ryzyka w praktyce klinicznej (metody podające, dyskusja, ćwiczenia praktyczne)
  5. 5. Podsumowanie warsztatu.

Szkolenie realizowane będzie w partnerstwie z Polskim Towarzystwem Komunikacji Medycznej

Wykładowca: Maria Libura

Szkolenie stacjonarne

Miejsce wydarzenia: Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne Naczelnej Izby Lekarskiej, ul. Sobieskiego 110, Warszawa

02.10.2023

godz. 11:00-15:00

Wydarzenia w tym miesiącu