Błąd jest naprawdę błędem tylko wtedy, kiedy go powtarzamy, a najlepszą metodą na unikanie niepotrzebnego ryzyka – terapia wiedzą.
Wraz z nadejściem nowej ery technologicznej i skokowym postępem w tworzeniu cyfrowych narzędzi komunikacyjnych pojawiła się możliwość organizacji spotkań online i e-learningowych seansów szkoleniowych przebiegających identycznie i przy wykorzystaniu takich samych urządzeń jak spotkania i szkolenia realne, tyle że na odległość.
Najnowsze rozwiązanie poznańskiej spółki Herdis – platforma Medicod otwiera dla e-learningu nowe możliwości. Innowacyjny model biznesowy serwisu Medicod umożliwia płatną dystrybucję wiedzy w postaci szkoleń i wykładów. Organizator spotkania, wywiadu, szkolenia lub wideo konferencji uiszcza stałą opłatę na rzecz właściciela platformy liczoną od liczby uczestników. Sam z kolei otrzymuje na swoje konto zapłatę od tych, których szkoli lub z którymi w inny sposób dzieli się wiedzą, doświadczeniem, umiejętnościami. Organizując spotkanie, wystawia je na sprzedaż za cenę, którą sam ustala. Prowadzący spotkanie ma do dyspozycji komunikację audio, wideo, tekst, prezentację slajdów, współdzielenie plików oraz rzeczywistość rozszerzoną. W czasie online’owych seansów można np. analizować badania obrazowe i podłączać wszelkie urządzenia cyfrowe. Liczba uczestników jest praktycznie nieograniczona. W usłudze Medicod płaci się wyłącznie za realnie wykorzystany czas korzystania z platformy.
Podstawowe funkcjonalności serwisu pozwalają na:
- publikację Wydarzeń wraz z ich dokładnym opisem,
- rejestrację użytkowników organizujących wydarzenia,
- rejestrację użytkowników uczestniczących w wydarzeniach,
- zarządzanie profilem użytkowników,
- zakup e-usługi Medicod,
- sprzedaż własnych wydarzeń,
- organizowanie wydarzeń online na zasadach wielu do wielu,
- kalendarz wydarzeń,
- sprzedaż powierzchni reklamowej,
- biling przeprowadzonych spotkań,
- system fakturowania zakupionych usług,
- bezpieczną komunikację dzięki szyfrowaniu połączeń.
Inne funkcjonalności to:
- identyfikacja uczestników wydarzeń,
- przeprowadzanie spotkań online oraz publikacji i wymiany informacji medycznych.
- transmisja audio/wideo,
- czat tekstowy,
- współdzielenie plików,
- wymiana specjalistycznych informacji
- lista obecności uczestników spotkania,
- ankietowanie i testy w czasie rzeczywistym,
- prezentacja materiałów edukacyjnych,
- kinetyczne zarządzanie prezentacją.
Platforma Medicod powstała dzięki dofinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
Platforma jest dostępna poda adresem – www.imedicod.eu