Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Sensor Cliniq wygrywa z tygodnikiem "Wprost"

MedExpress Team

MedExpress Team

Sensor Cliniq wygrywa z tygodnikiem "Wprost" - Obrazek nagłówka
Informujemy, że tygodnik "Wprost" przyznał, że doszło w jego publikacjach do naruszenia dóbr osobistych Sensor Cliniq.

Informujemy, że tygodnik "Wprost" przyznał, że doszło w jego publikacjach do naruszenia dóbr osobistych Sensor Cliniq.

W artykułach "Wprost" pojawiły się niezgodne z prawdą twierdzenia, że klinika okulistyczna Sensor Cliniq "oszukiwała pacjentów", "naciągała swoich klientów na 1,5 mln zł", "wbrew prawu pobierała dodatkowe opłaty za leczenie refundowane przez NFZ", "pobierała opłaty za zabiegi teoretycznie finansowane przez NFZ", oraz że kontrakt kliniki Sensor Cliniq z NFZ na rok 2014 był "załatwiony". W wyniku publikacji artykułów doszło do naruszenia dóbr osobistych kliniki Sensor, w szczególności jej renomy i dobrego imienia. W związku z tym tygodnik "Wprost" na swojej stronie opublikował oświadczenie:

Na łamach tygodnika Wprost ukazały się następujące artykuły dotyczące, między innymi, działalności kliniki okulistycznej Sensor Cliniq z siedzibą w Warszawie:

„Najzdrowsze przekręty” (opublikowany na portalu www.wprost.pl dnia 23 lutego 2014 r.),
„Jeszcze zdrowszy przekręt” (opublikowany w tygodniku „Wprost” dnia 24 lutego 2014 r.),
„Neumann – przypadek kliniczny” (opublikowany w tygodniku „Wprost” dnia 3 marca 2014 r.),
„Kłamstwa ministra Neumanna” (opublikowany w tygodniku „Wprost” dnia 17 marca 2014 r.) oraz
„Łapówka na oko” (opublikowany w tygodniku „Wprost” dnia 12 maja 2014 r.).

W artykułach tych pojawiły się nieuprawnione twierdzenia jakoby klinika okulistyczna Sensor Cliniq „oszukiwała pacjentów”, „naciągała swoich klientów na 1,5 mln zł”, „wbrew prawu pobierała dodatkowe opłaty za leczenie refundowane przez NFZ”, „pobierała opłaty za zabiegi teoretycznie finansowane przez NFZ”, oraz że kontrakt kliniki Sensor Cliniq z NFZ na rok 2014 był „załatwiony”.

W związku z powyższym oświadczamy, że wszystkie wskazane wyżej twierdzenia dotyczące Sensor Cliniq nie były zgodne z prawdą. Ubolewamy również, że stanowisko Sensor Cliniq nie zostało wyrażone w artykułach, o których mowa powyżej.

Jednocześnie informujemy, że postępowanie karne w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa oszustwa na szkodę pacjentów zostało prawomocnie umorzone z powodu braku znamion przestępstwa. W uzasadnieniu zarówno prokurator jak i sąd wskazali, że Sensor Cliniq nie oszukiwała ani swoich pacjentów, ani Narodowego Funduszu Zdrowia.

W żadnym razie nie było zamiarem tygodnika „Wprost” naruszenie dóbr osobistych Sensor Cliniq, w szczególności renomy i dobrego imienia kliniki. Szpital Sensor był przez tygodnik „Wprost” wielokrotnie nagradzany za najwyższy poziom usług świadczonych na rzecz pacjentów.”

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także