Bootcampy EIT Health to programy mentoringowe dla studentów, startupów oraz małych i średnich przedsiębiorstw, chcących rozwijać się w dziedzinie innowacyjnej medycyny, biotechnologii, rozwiązań mobilnych i opieki zdrowotnej. Bootcampy są prowadzone we współpracy z partnerami EIT Health, m.in. GE Healthcare, Uniwersytetem Medycznym w Łodzi czy Uniwersytetem w Uppsali. Zgłoszenia można przesyłać do 27 marca br. Udział w programach jest bezpłatny.
EIT Health to jedna z największych międzynarodowych organizacji, która koncentruje się na edukacji, akceleracji i wdrażaniu innowacji dotyczących zdrowia i opieki medycznej w Europie. W tym roku EIT Health wspólnie z partnerami szczególnie zaprasza do udziału w dwóch bootcampach, specjalnych międzynarodowych programach mentoringowych, które będą realizowane od kwietnia do września br.
E-Boat, czyli mentoring na morzu
E-Boat to program mentoringowy koordynowany przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi wspólnie z partnerami: Szwedzkim Instytutem Badawczym RISE, Uniwersytetem w Tartu, Gdańskim Uniwersytetem Medycznym, Uniwersytetem Stradiņša w Rydze oraz Uniwersytetem Technicznym w Kownie. E-Boat jest przeznaczony dla startupów, które rozwijają produkty lub usługi z obszaru medycyny i opieki zdrowotnej z wykorzystaniem innowacji mobilnych. Program składa się z dwóch modułów:
- 6-tygodniowego kursu online z elementami metodologii Lean i tzw. projektowania uniwersalnego;
- 2-tygodniowego intensywnego hackathonu, odbywającego się podczas rejsu po Bałtyku – uczestnicy odwiedzą 5 portów: Gdańsk, Kłajpedę, Rygę, Tallin i Sztokholm, przygotowując biznes plan dla swojego produktu lub usługi.
Celem programu jest udoskonalenie, wspólnie ze startupami, produktu lub usługi i przygotowanie konceptu biznesowego w języku angielskim. Zespoły, które aplikują do programu powinny składać się przynajmniej z dwóch osób, w tym jednego specjalisty IT. Szczegółowy kalendarz programu oraz zgłoszenia przyjmowane są do 27 marca na stronie: www.medihub.zone
Health Venture Lab
To intensywny program mentoringowy przygotowany we współpracy z GE Healthcare, przeznaczony dla startupów, ale też osób indywidualnych, które chcą rozwinąć swój pomysł z obszaru innowacyjnej medycyny, biotechnologii i opieki zdrowotnej i przekształcić go w gotowy produkt. Warunkiem przyjęcia do programu jest posiadanie przynajmniej prototypu rozwiązania. Health Venture Lab składa się z 16-tygodniowego treningu. Raz w miesiącu uczestnicy spotykają się na 2-3 dniowe sesje coachingowe w Budapeszcie. Organizatorzy częściowo refundują koszty przelotu i zakwaterowania.
Start programu: 24 kwietnia. Zakończenie: 19 października.
Zgłoszenia przyjmowane są do 27 marca na stronie: https://www.hvlab.eu/