Wniosek o rejestrację nowego leku poparto danymi z dwóch badań. Badania III fazy przeprowadzono z udziałem ponad 1900 dorosłych pacjentów na całym świecie w celu oceny skuteczności i bezpieczeństwa stosowania preparatu u osób, u których nie otrzymano odpowiedniej kontroli choroby po podaniu doustnych środków przeciwcukrzycowych oraz po leczeniu insuliną bazalną. Pełne wyniki zostaną przedstawione w podczas 76. Sesji Naukowej Amerykańskiego Towarzystwa Diabetologicznego.
Wniosek o rejestrację nowego leku na bazie liksysenatydu poparto także wynikami otrzymanymi w ramach programu GetGoal, który objął 13 badań klinicznych z udziałem ponad 5000 dorosłych pacjentów z cukrzycą typu 2. Wniosek obejmuje również wyniki badania ELIXA nad rezultatami dotyczącymi układu sercowo-naczyniowego u pacjentów dorosłych z cukrzycą typu 2 z grupy wysokiego ryzyka.
Dzięki połączeniu leczniczego wpływu insuliny glargine na poziom glukozy w osoczu na czczo oraz działania liksysenatydu na poziom glukozy w osoczu po posiłku (oba składniki mogą przyczynić się do obniżenia poziomu HbA1c), ten preparat może być odpowiedzią na część potrzeb dorosłych pacjentów żyjących z cukrzycą typu 2, u których rozważane jest wprowadzenie insuliny lub zwiększenie jej dawki.
Źródło: materiały prasowe