Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Arłukowicz jedynką PO w Szczecinie?

MedExpress Team

Katarzyna Wróblewska

Opublikowano 24 lipca 2015 13:21

Arłukowicz jedynką PO w Szczecinie? - Obrazek nagłówka
FOT. SLAWOMIR KAMINSKI / AGENCJA GAZETA
Spekulowano czy na listach PO znajdą się miejsca dla podsłuchanych byłych ministrów. Zarząd PO Szczecin podjął decyzję. Co z Arłukowiczem?

12.02.2013  Warszawa . Kancelaria premiera . Minister zdrowia Bartosz Arlukowicz podczas posiedzenia rzadu . Fot . Slawomir Kaminski / Agencja Gazeta

Spekulowano czy na listach PO znajdą się miejsca dla podsłuchanych byłych ministrów. Zarząd PO Szczecin podjął decyzję. Co z Arłukowiczem?

Na FB PO Szczecie czytamy: Zarząd PO Szczecin zatwierdził rekomendacje na kandydatów w wyborach parlamentarnych, zgłoszonych przez poszczególne koła i przekazał je do Zarządu Regionu.

SEJM: B. Arłukowicz, B. Baran, Z. Biełowiec, O. Geblewicz, J. Lemm, A. Litwiński, A. Marchewka, U. Pańka, R. Zaremba;

SENAT: T. Grodzki, N. Obrycki, J. Sieńko

Przypomnijmy:

Bartosz Arłukowicz był ministrem zdrowia od 18 listopada 2011 r. W marcu 2014 r. na polecenia premiera Donalda Tuska dostał za zadanie likwidację kolejek i limitów w onkologii. Pakiet pomimo protestów i zamkniętych gabinetów lekarzy rodzinnych zaczął obowiązywać od 1 stycznia 2015 r. Składa się on z dwóch pakietów: dla onkologii oraz dotyczącego pozostałych specjalizacji. Obydwa zawierają wiele zmian dla pielęgniarek, POZ, AOS i szpitali. Mają one zwiększyć dostęp do lekarzy i diagnostyki oraz skrócić lub wyeliminować hospitalizacje. Jednak już po kilku miesiącach od funkcjonowania pakietu Arłukowicz zapowiadał, że będą zmiany w pakiecie. Specjaliści krytykowali realizację pakiety, chociaż plan był dobry.

Sam minister Bartosz Arłukowicz oceniany był za najgorszego ministra zdrowia po 89 roku.

Bartosz Arłukowicz żegnając się z resortem, wyliczał swoje dokonania:

- Wprowadziliśmy kilkanaście kluczowych zmian – powiedział Arłukowicz.  Wśród nich wymienił m.in.: pakiet onkologiczny, który skraca czas diagnozy do 9 tygodni, in vitro, refundację, zmiany w systemie lekarza rodzinnego, wprowadzenie pediatry do POZ,  wprowadzenie uproszeń dla pacjentów takich jak wizyta receptowa.

Wymienił także zmiany w kształceniu lekarzy (modułowy system specjalizacji) i zwiększenie limitów przyjęć na uczelnie medyczne; wprowadzenie systemu EWUŚ,  wprowadzenie bezkosztowego leczenia pacjenta na terenie UE.

 – Zmieniliśmy system konsultantów krajowych, wprowadzamy elektroniczne zmiany w ochronie zdrowia, zrealizowaliśmy kolejną obietnicę – wyprowadziliśmy wycenę procedur z NFZ;  wprowadziliśmy mapy potrzeb, wprowadzamy przepisy, które gwarantują poród bez bólu. Na tym kończę swoją misję. Wszystkie te działania miały na celu, aby pacjentowi w systemie było łatwiej – powiedział Bartosz Arłukowicz, żegnając się z resortem.

 

 

 

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także