Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Białe kołnierzyki wchodzą na ring, by zebrać pieniądze dla Fundacji Małgosi Braunek „Bądź”

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 10 kwietnia 2019 15:46

Białe kołnierzyki wchodzą na ring, by zebrać pieniądze dla Fundacji Małgosi Braunek „Bądź”  - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
Już po raz szósty na warszawskim Torwarze w sali LFC odbędzie się Gala Boksu Białych Kołnierzyków – Biznes Boxing Polska.

13 kwietnia przedsiębiorcy, prawnicy, lekarze i ludzie biznesu staną do walki na bokserskim ringu by łącząc ducha sportu i zabawy zebrać pieniądze na statutowe cele fundacji, promocję medycyny integralnej w leczeniu onkologicznym oraz holistyczne podejście do zdrowia. Podobnie jak w ubiegłych edycjach i tym razem, Gala połączona będzie z aukcją specjalnie przygotowanych przedmiotów. Do wylicytowania będą m.in. pierścień Małgosi Braunek, koszulka Roberta Lewandowskiego oraz plakat Czesława Niemna z podpisem Marka Gaszyńskiego, tekściarza, autora piosenki „Sen o Warszawie”. Cała impreza odbędzie się w stylu lat 20-stych. Organizatorzy w tej edycji przygotowali także pulę biletów dla widowni w specjalnej cenie 120 zł.

Taka forma pomocy w duchu sportowej rywalizacji ma już w Polsce sporą rzeszę fanów. Do tej pory odbyło się V Gal, łącznie w 35 walkach
wspartych 80 aukcjami zebrano w sumie ponad 620 000 zł! Kolejna, VII Gala zaplanowana jest w Poznaniu, 27 kwietnia w Hotelu Novotel.

Dzień przed tegorocznym finałem w Galerii Malta odbędzie się dodatkowo publiczne ważenie zawodników wraz z dobrem w pary.

Historia walk bokserskich “białych kołnierzyków” zaczęła się w słynnym fitness klubie Gleason’s Gym w Nowym Jorku w 1988 roku, gdy prawnik Richard Novak i doktor literatury angielskiej postanowili stoczyć walkę i dochód z niej przeznaczyć na cel charytatywny. Po samej walce, tych dwóch dżentelmenów postanowiło pójść na kolację, aby uczcić wydarzenie, które rozpoczęło tradycję łączącą świat korporacyjny z pięknem boksu, zawsze dochód z akcji przeznaczając na wybrany cel charytatywny.

Dzisiaj Gale Białych Kołnierzyków odbywają się w największych miastach świata takich jak: Londyn, czy Nowy Jork. Walczą w nich prawnicy,
bankierzy, pracownicy korporacji, a nawet politycy. Wszystkich łączy pasja do boksu, chęć sprawdzenia się w prawdziwej walce i ale przede wszystkim pragnienie niesienia pomocy najbardziej potrzebującym. Po walkach odbywają się aukcje charytatywne, z których cały dochód przeznaczony jest na wybraną organizację charytatywną.

Pierwsza Gala w Polsce odbyła się w Poznaniu 14 listopada 2015 roku. Wówczas prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak stoczył 3-rundową walkę z najbardziej utytułowanym bokserem w Polsce – Dariuszem Michalczewskim. Wraz z ośmioma innymi śmiałkami zebrał ponad 110 000 zł, które przekazane zostały na rzecz modernizacji Oddziału Kardiochirurgii Dziecięcej w Poznaniu.

Druga Gala odbyła się w kwietniu tego roku w warszawskim PGE Narodowym. Podczas tej Galii Wiceminister Sportu Jarosław Stawiarski stoczył walkę ze srebrnym medalistą olimpijskim Pawłem Skrzeczem - wspólnie zbierając ponad 100 000zł na Fundację Akogo? Ewy Błaszczyk.

Trzecia Gala, po raz drugi w Poznaniu, przebiła zbiórkę charytatywną obydwu poprzednich Gal razem wziętych. Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak skrzyżował rękawice z Przemkiem Saletą, a rezultat walki to ponad 230 000zł. Gala była transmitowana na żywo w regionalnej telewizji WTK a na liście gości wieczoru znalazły się takie osobowości jak: Dariusz Michalczewski, Sebastian Kulczyk, Andrzej Supron, Krzysztof Włodarczyk, Krzysztof Głowacki.

Do tej pory na polskich Galach walczyli; prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, Dariusz Michalczewski, wiceminister sportu i turystyki Jarosław
Stawiarski, srebrny medalista olimpijski Paweł Skrzecz, Przemek Saleta, Andrzej Supron, redaktor naczelny Super Expressu Sławek Jastrzębowski oraz aktor Wojtek Zieliński.

Walki odbywają się na profesjonalnie oświetlonym zawodowym ringu bokserskim, w obecności sędziego ringowego i 3 niezależnych sędziów liczących punkty, aby zapewnić sprawiedliwy werdykt. Atmosfera w pełni oddaje klimat zawodowych walk bokserskich. Każdy z uczestników jest zobowiązany do noszenia rękawic 14 uncjowych i ochrony na głowę w postaci kasku bokserskiego. Doboru przeciwników dokonują trenerzy
na podstawie umiejętności i wagi, tak aby walka była jak najbardziej wyrównana.

Bezpieczeństwo uczestników jest kluczowe, na miejscu obecny jest zawsze lekarz ringowy i ambulans, dzięki czemu zawodnicy mają zapewniony najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Pod koniec lutego 2019 roku Biznes Boxing Polska oficjalnie ogłosił nabór biznesmenów, przedsiębiorców, menedżerów, aktorów oraz dziennikarzy na VI Galę Biznes Boxing Polska, czyli Galę Białych Kołnierzyków.

Zawodnicy, którzy odważą się stanąć do walki na ringu w celu zebrania pieniędzy na cel charytatywny, przez 8 tygodni trenują wspólnie pod okiem profesjonalnego trenera.

Walka wieczoru i konferencja prasowa Stand-up Polska

Stand-up Polska

To grupa komików skupionych wokół idei komedii na żywo, fanów komedii żywej i komedią żyjących. Występują na deskach klubów i teatrów w całej Polsce. Przekładają pomysły, przemyślenia i życiowe doświadczenia na język komedii, wplatając odrobinę absurdu bądź też niecodziennego, czarnego humoru. Korzystając z tej formy sztuki, dzielą się subiektywną opinią na różne tematy, od rzeczy trywialnych po złożone, ludzkie problemy zawsze wywołując śmiech.

Piotrek Szumowski

Komik w pełni międzynarodowy. Występował w ponad trzydziestu krajach, na pięciu kontynentach, w trzech językach. Tak jest, Piotrek przeżył 409 dni podróży dookoła świata. Jak on to zrobił? Nikt nie wie. Ostatnio przez 10 minut próbował otworzyć saszetkę z ketchupem, a potem polał frytki musztardą. Ostatnie zdanie jego pracy licencjackiej brzmi “Newton pod koniec swojego życia zmarł”. A do dzisiaj myśli, że Ikea to restauracja z hot-dogami, która sprzedaje meble na boku. Podczas podróży m.in. pił ayahuaskę z szamanem w Peru, zakochał się w kolumbijskiej
prostytutce, usłyszał swoją przyszłość od hinduskiej wróżki i opiekował się przez miesiąc australijskim wężem. A to dopiero czubek góry lodowej tematów, które Piotrek porusza. Czubek góry lodowej, na którym znając życie, Piotrek też był. Występował w TVP,
Comedy Central, hinduskiej reklamie samochodów (to nie żart) oraz na największych festiwalach na całym świecie. Dzisiaj oprócz występowania w języku polskim i angielskim, prowadzi międzynarodową scenę komediową w Warszawie, pisze książkę oraz myśli jak stworzyć wygodniejszą saszetkę z ketchupem

Maciej Adamczyk

Jeden z bardziej doświadczonych komików w Polsce, stand-upem zajmuje się od 7 lat. Niech nie zwiedzie was jego wieloletni staż - mimo walki
z głupotą i zakłamaniem na samym froncie, nie nabawił się cynizmu czy zgorzknienia. W swoich występach szuka ze stoickim spokojem
absurdów, słabostek i wad rodzaju ludzkiego, wyciągając je na światło dzienne, ale jednocześnie serwując im kubek dobrego kakao. Od lat tworzy teksty komediowe na tematy tak różne jak zagadnienia prawniczej legislacji czy istota polsko-niemieckich Dni Węgorza. Doświadczenie tekściarskie uzupełnia prowadzeniem imprez, audycji radiowych i samochodów, także pola jego zainteresowań są równie obszerne jak jego podmiejska działka (jest możliwość zamówienia dyni). Właśnie w toku cierpliwej pracy na małoroli Maciek nauczył się otwartości, spokoju i pogody ducha.

Konferencja prasowa

W piątek, 22 marca 2019 o 19:00 – 21:00 w Resorcie Komedii w Warszawie odbędzie się niezwyczajna impreza komediowa. W pierwszej połowie wystąpią Maciek Adamczyk i Piotrek Szumowski. Będzie to klasyczny komediowy wieczór jakie znacie i lubicie. Natomiast w drugiej połowie, będziecie państwo świadkami historycznego wydarzenia - konferencji prasowej przed zaplanowaną na 13 kwietnia walką bokserską Maćka i Piotrka. Prawdziwą walką! Nie na żarty, nie dla beki tylko dla Fundacji Małgosi Braunek “Bądź”. Z konferencji będzie prowadzona relacja live. Osoby, które nie będą mogły przyjść do Resortu, będą mogły obejrzeć relację w telewizji 22 marca ok. godziny 20. Dochód z biletów będzie przeznaczony na cel charytatywny - na działania Fundacji Bądź.

Cel charytatywny

Fundacja Małgosi Braunek “Bądź” to organizacja działająca od 2015 roku zajmująca się czynnie edukacją zdrowotną. Promuje i wspiera zintegrowane, holistyczne podejście zarówno do zdrowia, jak i do choroby - zainspirowana filozofią życia Małgorzaty Braunek i jej osobistym doświadczeniem choroby nowotworowej. Fundacja inicjuje i wspiera współpracę różnych dziedzin medycyny konwencjonalnej i niekonwencjonalnej poprzez szerzenie merytorycznej, wiarygodnej wiedzy o medycynie pełnej, zintegrowanej i konieczności całościowego, holistycznego leczenia człowieka. Główną osią działalności jest organizacja warsztatów, wydarzeń i akcji edukacyjnych.

Działania kierowane są do osób chorych onkologicznie i przewlekle, ich bliskich, a także do osób zdrowych, zainteresowanych zdrowym trybem
życia, prewencją i leczeniem chorób przewlekłych.
Organizowanych jest blisko 20 akcji edukacyjnych w roku (wykłady z zakresu medycyny umysł - ciało, zdrowego żywienia, warsztaty cancer coachingu, medycyny chińskiej, ajurwedy, jogi śmiechu, refleksoterapii, czy qigong), około 6 warsztatów kulinarnych rocznie na oddziale onkologii w Centrum Zdrowia Dziecka “Zamieniamy niezdrowe na zdrowe”. Ideą akcji organizowanej wspólnie z Fundacją Onkolandia jest zmiana nawyków żywieniowych dzieci będących pacjentami oddziału Onkologii .

Na każdym spotkaniu uczymy się przygotowywać proste, ulubione przekąski w ich zdrowej wersji! Staramy się zainspirować dzieci i ich rodziców, by przekonać ich, że to, co zdrowe, może być tak samo smaczne jak niezdrowe przekąski.

Coroczny Kongres Medycyny Integralnej “Bądź integralny w zdrowiu” w Muzeum Polin w Warszawie (3 lutego 2018 rok, 9 lutego 2019r).
Wydarzenie o charakterze wykładowo-warsztatowym dedykowane jest publice około 500 osób. Gościmy uznanych specjalistów z Kraju
(m.in. Lek.med. E. Dudzińska, Wojciech Eichelberger, Prof. dr hab. n. med. J. Lubiński, Prof. dr. hab. P. Trzonkowski, Dr hab. n. med. G. Basak)
i zagranicy (Dr N Lee Smith, Dr Yair Maimon, Prof. Li Jie) którzy dzielą się swoją wiedzą i świadczą że dialog i porozumienie pomiędzy nimi jest możliwe. Każdemu kongresowi towarzyszy szeroka kampania w mediach (w 2018 około 60, a w 2019 około 70 publikacji na portalach poświęconych zdrowiu, w miesięcznikach i rozgłośniach radiowych), która pomaga nam popularyzować hasła medycyny integralne j
i holistycznego dbania o zdrowie!

W każdą trzecią środę miesiąca godz. 12-15.00 udzielane są informacje na temat metod wspierających w leczeniu onkologicznym na infolinii
u Rzecznika Praw Pacjenta w ramach projektu “Łączy nas Pacjent”– infolinii eksperckiej RPP i organizacji pacjentów (TEL. 800-190-590)

Gromadzone są informacje na temat tego, czym jest medycyna integralna i holistyczne podejście do zdrowia. metod, specjalistów, klinik na świecie oferujących integralną opiekę zdrowotną. Wiedza jest przekazywana poprzez kanały informacyjne (fb, instagram, www), w mediach m.in. we współpracy z magazynem Sens, gdzie co miesiąc Orina Krajewska w swoim autorskim cyklu “sensowne ścieżki zdrowia” rozmawia z uznanymi specjalistami nt. zdrowia.

19.09.2018 nakładem wydawnictwa Sensus ukazała się bestsellerowa książka autorska Oriny Krajewskie j, prezes Fundacji “Bądź” - “Holistyczne ścieżki zdrowia. Bądź”. Książka jest zbiorem rozmów z wybitnymi specjalistami reprezentującymi różne dziedziny związane
ze zdrowiem człowieka. To przewodnik dla tych którzy już dziś chcą zadbać o zdrowie swoje i swoich bliskich.

Źródło: Fundacja "Bądź"

Podobne artykuły

Orina-Krajewska
11 kwietnia 2019
IMG_3110
4 lipca 2024
Zrzut-ekranu-2022-11-24-o-122823
4 lipca 2024
stetoskop
4 lipca 2024
2024_04_24 - WCCI - 083-male
4 lipca 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.