Niepokojąca jest w szczególności zanotowana dynamika zmian w porównaniu z poprzednim rokiem. Okazuje się, że w ubiegłym roku wzrost problemów ze zdrowiem psychicznym notowało 44 proc. ankietowanych pracodawców. W tym roku jest to już 77 proc, a kolejnych 16 proc. spodziewa się takiego wzrostu w przyszłości.
Twórcy raportu zauważają, że pracodawcy planują działania mające na celu ograniczenie tego problemu w 2024 roku. To przede wszystkim zapewnienie pracownikom dostępu do usług w zakresie zdrowia psychicznego i zapewnianie większej gamy form wsparcia.
– Nasze badanie wykazało, że w 2024 r. i w najbliższej przyszłości pracodawcy będą w dużym stopniu skupiać się na zaspokajaniu potrzeb pracowników w zakresie zdrowia psychicznego, przy jednoczesnym zapewnieniu dostępu i obniżeniu barier kosztowych – mówi Ellen Kelsay, prezes i dyrektor generalna Business Group of Health.
Badanie zostało przeprowadzone na 152 dużych amerykańskich pracodawcach z różnych branż, zatrudniających ponad 190 mln pracowników.
Oprac. na podst.: notatka prasowa