Subskrybuj
Logo małe
Szukaj

Śląsk popiera powołanie Śląskiego Instytutu Onkologii

MedExpress Team

Katarzyna Wróblewska

Opublikowano 5 listopada 2015 10:32

Śląsk popiera powołanie Śląskiego Instytutu  Onkologii - Obrazek nagłówka
Fot. MedExpress TV
Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach popiera projekt powołania Śląskiego Instytutu Onkologii jako niezależnego projektu badawczego.

MZ_NOWE

Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach popiera projekt powołania Śląskiego Instytutu Onkologii jako niezależnego projektu badawczego.

W piśmie do ministra zdrowia z dnia 9 października br. - prezes ORL Jacek  Kozakiewicz w imieniu Prezydium ORL - wyraża przekonanie, że powołanie  Śląskiego Instytutu Onkologii będzie miało niebagatelne znaczenie dla  leczenia onkologicznego w Polsce i na Śląsku. Oddział w Gliwicach - Centrum  Onkologii - Instytut im. M. Curie- Skłodowskiej, wypracował już znakomitą,  międzynarodową pozycję, a polska onkologia (radioterapia) jest także często  utożsamiana z Gliwicami. Prezydium ORL udziela pełnego poparcia dla projektu
powołania Śląskiego Instytutu Onkologii jako niezależnego projektu  badawczego. 

Przypomnijmy:

Na razie nie powstanie Śląskie Centrum Onkologii. Przeciwko byli pracownicy i onkolodzy.

Jak poinformował pracowników pełniący obowiązki dyrektora Instytutu prof. Jerzy Jakubowicz w najbliższym czasie nie będzie podziału Centrum Onkologii.

Negatywną opinię w sprawie podziału Centrum przysłali członkowie Rady Naukowej i pracownicy Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie. „Po zapoznaniu się z zamieszczonym na stronie Rządowego Centrum Legislacji projektem rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie podziału Centrum Onkologii- Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz utworzenia Śląskiego Instytutu Onkologii kwestionujemy jako członkowie Rady Naukowej i pracownicy Centrum Onkologii-Instytutu decyzje ministra w sprawie podziału Instytutu jako sprzeczne z prawem”- wynika z pisma pracowników.

Jak informowali pracownicy w liście podział Centrum Onkologii-Instytutu nie był konsultowany z Radą Naukową. Również minister nie przedstawił żadnego postępowania w celu określenia zasadności i potrzeby utworzenia nowego instytutu w kraju.

Przypomnijmy, że u w ubiegłym tygodniu minister zdrowia odwołał z funkcji dyrektora Centrum Onkologii prof. Krzysztofa Warzochę, a dyrektor oddziału gliwickiego CO Bogusław Maciejewski sam zrezygnował ze stanowiska.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie o pracę za darmo

Lub znajdź wyjątkowe miejsce pracy!

Zobacz także