Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Stonoga publikuje protokoły z przesłuchań Arłukowicza

MedExpress Team

Katarzyna Wróblewska

Opublikowano 17 czerwca 2015 12:57

Stonoga publikuje protokoły z przesłuchań Arłukowicza - Obrazek nagłówka
FOT. ADAM STEPIEN / AGENCJA GAZETA
Afery podsłuchowej ciąg dalszy. Jak informuje gazeta.pl, "Gazeta Stonoga" opublikowała akta z przesłuchań m.in. Bartosza Arłukowicza.

arłukowicz

Afery podsłuchowej ciąg dalszy. Jak informuje gazeta.pl, "Gazeta Stonoga" opublikowała akta z przesłuchań m.in. Bartosza Arłukowicza.

Oprócz protokołu z przesłuchania Bartosza Arłukowicza "Gazeta Stonoga" opublikowała protokoły z przesłuchań: Andrzeja Biernata, Krzysztofa Kwiatkowskiego, Elżbiety Bieńkowskiej, Pawła Grasia, Kazimierza Marcinkiewicza.

Przypomnijmy.

Trzęsienie ziemi w rządzie i w Sejmie!

Ewa Kopacz zorganizowała konferencję prasową, podczas której miała przedstawić stanowisko po wycieku akt dotyczących taśm z restauracji Sowa i Przyjaciele, które zostały opublikowane w ubiegłym roku:

- Ci którzy są ofiarami tych podsłuchów wykazali się szczególną odpowiedzialnością za państwo, a nie przywiązaniem do swoich stanowisk. Dzisiaj rezygnację z pełnionych funkcji na moje ręce złożyli ministrowie konstytucyjni:
Bartosz Arłukowicz – minister zdrowia
Andrzej Biernat – minister sportu i turystyki
Włodzimierz Karpiński – minister skarbu państwa
3 wiceministrowie
Z funkcji szefa doradców premiera zrezygnował Jacek Rostowski - powiedziała premier Ewa Kopacz.

Jednocześnie premier Ewa Kopacz zapowiedziała, że z funkcji marszałka Sejmu zrezygnuje Radosław Sikorski. Prokuratorem generalnym nie będzie też Andrzej Seremet.

Małgorzata Kidawa-Błońska potwierdziła także, że wszystkie dymisje związane są z aferą podsłuchową – Każda z tych osób jest na nagraniach, ale – żeby to było jasne – w większości rozmów tych osób nie ma nic do zarzucenia. 

Bartosz Arłukowicz był ministrem zdrowia od 18 listopada 2011 r. W marcu 2014 r. na polecenia premiera Donalda Tuska dostał za zadanie likwidację kolejek i limitów w onkologii. Pakiet pomimo protestów i zamkniętych gabinetów lekarzy rodzinnych zaczął obowiązywać od 1 stycznia 2015 r. Składa się on z dwóch pakietów: dla onkologii oraz dotyczącego pozostałych specjalizacji. Obydwa zawierają wiele zmian dla pielęgniarek, POZ, AOS i szpitali. Mają one zwiększyć dostęp do lekarzy i diagnostyki oraz skrócić lub wyeliminować hospitalizacje. Jednak już po kilku miesiącach od funkcjonowania pakietu Arłukowicz zapowiadał, że będą zmiany w pakiecie. Specjaliści krytykowali realizację pakiety, chociaż plan był dobry.

Sam minister Bartosz Arłukowicz oceniany był za najgorszego ministra zdrowia po 89 roku. Bartosza Arłukowicza na stanowisku ministra zdrowia zastąpił prof. Marian Zembala. 

Źródło: Medexpress.pl/gazeta.pl

 

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także