Stronę rządową reprezentowali: wiceminister zdrowia Piotr Bromber, wicedyrektor Departamentu Rozwoju Kadr Medycznych Elżbieta Gadomska i dyrektor Departamentu Dialogu Społecznego Jakub Bydłoń.
Jak ustalono, wspólnym celem, zarówno Polskiego Związku Logopedów, jak i Ministerstwa Zdrowia, jest uregulowanie zawodu logopedy. Różnice pojawiają się natomiast w tym, jak regulacja ma wyglądać. PZL uważa, że należy opracować odrębną ustawę o zawodzie logopedy oraz izbie zawodowej logopedów. Ministerstwo Zdrowia uważa natomiast, że status zawodu logopedy zyska na pozostawieniu logopedów w projekcie ustawy o niektórych zawodach medycznych.
W związku z wątpliwościami środowiska logopedów, na spotkaniu w Ministerstwie Zdrowia dyskutowano o dwóch kierunkach doprecyzowania obecnego projektu ustawy. Dotyczą one wskazania, że wykonywanie zawodu nauczyciela logopedy uznaje się za wykonywanie zawodu logopedy oraz umożliwienia udzielania świadczeń leczniczych w ramach prowadzenia gabinetów logopedycznych wyodrębnionych w indywidualnych lokalach, bez konieczności rejestrowania działalności gospodarczej jako podmiotu leczniczego.
Przewodnicząca PZL zawnioskowała o zorganizowanie przez resort zdrowia kolejnego spotkania konsultacyjnego w szerszym gronie z pozostałymi podmiotami zainteresowanymi pracami nad regulacją zawodu logopedy. Wniosek zostanie rozważony przez Ministerstwo.
Oprac. na podst.: PZL Oddział Mazowiecki