W czasie trzeciej edycji wydarzenia będziemy chcieli wspólnie z zaproszonymi gośćmi stworzyć spójną i zgodną z potrzebami środowisk definicję idei patient empowerment. Historyczna droga tego pojęcia rysuje bardzo szerokie tory, w latach 60. w Stanach Zjednoczonych była łączona z pojęciem zdrowia publicznego i promocji postaw prozdrowotnych. We współczesnym piśmiennictwie dopisuje się do niej hasła health literacy, patient safety czy compliance. W materiałach edukacyjnych WHO czytamy, że klinicyści wolą mówić o patient participant, podczas gdy pacjenci utożsamiają się z coraz częściej powtarzanym patient empowerment i mają rację twierdząc, że jedno bez drugiego nie istnieje.
W dyskusji na ten temat poprowadzi nas program kongresu, w którym m.in. znajdują się trzy oddzielne bloki tematyczne: „Pacjent, czyli lider strategii zdrowia”, „Zdrowie terytorialne” i blok rozmów pacjenckich. Ten ostatni został podzielony na trzy ścieżki zatytułowane: empatia, ekspertyza, ewolucja (stanowiące jednocześnie hasło kongresu).
IKZ zaprasza wszystkie strony, które są zaangażowane poprzez liczne działania edukacyjne i systemowe w przebieg procesu transformacyjnego, jakim jest patient empowerment.
Rejestracja i program Kongresu: TU