Działający w Polsce program lekowy dla pacjentów z chorobami siatkówki (B.70) jest na światowym poziomie – zgodnie przyznają eksperci. Od stycznia w jego ramach jest refundowany farycymab, bispecyficzne przeciwciało o wysokiej skuteczności, podawane w formie zastrzyków do oka nawet raz na cztery...
Rozmowa z prof. Sławomirem Teperem z Oddziału Klinicznego Okulistyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
O wyzwaniach związanych z chorobami siatkówki mówi Małgorzata Pacholec, mówi Małgorzata Pacholec, założycielka stowarzyszenia Retina AMD Polska.
Rozmowa z prof. Markiem Rękasem, konsultantem krajowym ds. okulistyki
Rozmowa z prof. Markiem Rękasem, konsultantem krajowym ds. okulistyki.
– Mamy bardzo dobry standard leczenia zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem (AMD), jednak w jego ramach leczonych jest najwyżej 30 proc. populacji chorujących na postać wysiękową. Reszta pacjentów po prostu ślepnie – mówi Małgorzata Pacholec, prezes Stowarzyszenia Retina AMD Polska, komentując...
Komisja Europejska zatwierdza farycymab - pierwsze dwuswoiste przeciwciało do oczu stosowane do przeciwdziałania dwóm głównym przyczynom utraty wzroku.
Gościem Renaty Furman jest prof. Robert Rejdak, kierownik Kliniki Okulistyki Ogólnej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
Gościem Renaty Furman jest prof. Marek Rękas, konsultant krajowy ds. okulistyki.
Gościem Renaty Furman jest prof. Robert Rejdak, kierownik Kliniki Okulistyki Ogólnej UM w Lublinie.
Gościem Renaty Furman jest prof. Marek Rękas, konsultant krajowy w dziedzinie okulistyki.
Zwyrodnienie plamki żółtej to choroba związana z wiekiem. Dotyka 1,5 proc. osób po 50. roku życia. Jest najczęstszą przyczyną upośledzenia wzroku u osób starszych. Jak wskazują specjaliści, AMD jest jednym z największych wyzwań w okulistyce. Przez wiele lat lekarze nie mieli narzędzi...
Kolejna debata Medexpressu poświęcona jest schorzeniom oczu, a w szczególności zwyrodnieniu plamki żółtej, które stanowi najczęstszą przyczynę upośledzenia wzroku u osób starszych.
Kolejna debata Medexpressu poświęcona jest powikłaniu cukrzycy, jakim jest cukrzycowy obrzęk plamki.
Spotkanie odbędzie się w piątek 28 czerwca br. w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. Prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach o godzinie 16:00. Udział w warsztatach jest bezpłatny.
- Iniekcje z grupy anty-VEGF to fantastyczna terapia, która może powstrzymać nie tylko rozwój choroby, zatrzymać ją, a nawet poprawić widzenie – mówi Małgorzata Pacholec, prezes Stowarzyszenia pacjentów Retina AMD.
- Boimy się powrotu do sytuacji sprzed 2015 r. i nieskutecznego leczenia pacjentów z wysiękowym AMD – mówi Małgorzata Pacholec, prezes Stowarzyszenie pacjentów Retina AMD.
Choroba Alzheimera jest trudna nie tylko do leczenia, problemem jest także jej diagnozowanie we wczesnej fazie. Niebawem może się to zmienić.
O sytuacji pacjentów z cukrzycowym obrzękiem plamki mówi prof. Marek Rękas krajowy konsultant w dziennie okulistyki.
Co wyróżnia polski program lekowy AMD? Czy jest to liczba pacjentów, liczba ośrodków, skala nakładów finansowych, czy może sposób organizacji? Co takiego jest w konstrukcji programu, że zaczęliśmy tak dobrze wyglądać na tle innych krajów europejskich?
© 2023 Medexpress. Wszystkie prawa zastrzeżone