– Polska jest bodajże jednym z dwóch krajów w Europie, które antykoncepcję awaryjną mają ciągle na receptę. Liczę tutaj na zmianę, ale nie tylko w tej kwestii. Liczę na zmianę również jeżeli chodzi w ogóle o dostępność antykoncepcji, ponieważ znowu jesteśmy na szarym końcu – powiedziała w...
– Procedowana będzie zmiana w prawie farmaceutycznym, dotycząca tzw. antykoncepcji awaryjnej. Będzie to dotyczyło jednej substancji, która nie ma charakteru wczesnoporonnego, co było istotne dla mojego środowiska – powiedział w programie „Sygnały Dnia” na antenie Polskiego Radia wicepremier...
– Jako rząd wspólnie zaproponujemy zmianę ustawy ograniczającej dostęp do „pigułki dzień po”. Dzięki temu tego typu środki antykoncepcyjne będą dostępne bez recepty – zapowiedział premier Donald Tusk podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.
Prezentacja szóstej edycji Atlasu Antykoncepcji w Warszawie. Posiedzenie przy współpracy z Fundacją na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny oraz EPF.
Antykoncepcja hormonalna, choć jest jedną z najskuteczniejszych metod zapobiegania ciąży, może powodować również wystąpienie skutków ubocznych. Do jednych z najbardziej uciążliwych dla kobiet należy spadek popędu seksualnego. Co należy zrobić, jeśli podczas przyjmowania antykoncepcji zmniejszy...
Pomimo zawrotnego tempa rozwoju nauk biomedycznych wciąż nie doczekaliśmy się wynalezienia preparatu antykoncepcyjnego dla mężczyzn. Przełom przynieść mogą badania zespołu uczonych z University of Minnesota i University of Kansas, których wyniki opublikowało czasopismo „Journal of Medcinal...
Antykoncepcja awaryjna niebawem dostępna będzie jedynie z przepisu lekarza. Od kiedy dokładnie?
W związku z dążeniami Rady Ministrów do ograniczenia dostępu do antykoncepcji awaryjnej, Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny zwraca uwagę na kilka istotnych kwestii, podważając argumentację pomysłodawców zmiany.
Środki zapobiegające ciąży są zbyt drogie i wielu kobiet nie stać na ich stosowanie. Powinny być objęte pełną refundacją – apelują lekarze wykonujący zabiegi aborcji, zaniepokojeni rosnącą liczbą zgłaszających się do nich pacjentek.
Polska lekarka – Katarzyna Jachimowicz – przegrała w norweskim sądzie sprawę przeciwko byłemu pracodawcy. Bezprecedensowy w Norwegii spór dotyczył stosowania klauzuli sumienia.
Odpowiedzi na te pytanie można znaleźć w raporcie z badania, przeprowadzonego w ramach programu edukacyjnego „Antykoncepcja dla Ciebie”.
Co piąta użytkowniczka tabletek antykoncepcyjnych nie potrafi stwierdzić, czy zabezpieczają one przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Co jeszcze wynika z badania przeprowadzonego wśród niemal 18 tys. Polek?
Jaka była przyczyna decyzji?
O który produkt leczniczy chodzi?
Uczeni z Uniwersytetu Kopenhaskiego sugerują, że przyjmowanie doustnych środków zapobiegających ciąży może mieć związek z pojawieniem się objawów depresji.
Nawet 55 proc. Polek i 57 proc. Polaków uważa, że antykoncepcja może w pewien sposób wpływać na jakość relacji intymnej. Jak do tego nie dopuścić – radzą seksuolog i psycholog.
Aż 69 proc. badanych kobiet chce zmian w swoim życiu seksualnym. Polki pragną łóżkowych eksperymentów. Jakich?
Naukowcy od dawna próbują opracować skuteczną, wygodną w stosowaniu i w pełni odwracalną metodę męskiej antykoncepcji. Wygląda na to, że już niedługo może się to udać.
- W niektórych przypadkach, takich jak ten [zagrożenie wirusem zika], zapobieganie ciąży nie jest absolutnym złem, to jasne – powiedział papież Franciszek.
© 2023 Medexpress. Wszystkie prawa zastrzeżone