Najnowsze badania sugerują, że ibuprofen nie tylko nie szkodzi chorym na COVID-19, ale wręcz może pomagać i przeciwdziałać rozwojowi choroby.
Pacjenci z chorobami serca, nadciśnieniem lub cukrzycą, którzy są leczeni inhibitorami konwertazy angiotensyny (ACEI) lub blokerami receptora angiotensyny II (ARB, sartany) mogą być bardziej narażeni na ciężki przebieg COVID-19 – sugerują naukowcy na łamach „The Lancet”. Czy mają na to...
Decyzją GIF z obrotu na terenie całego kraju wycofano popularny lek przeciwgorączkowy dla dzieci o smaku truskawkowym. Co było przyczyną wycofania?
Przyjmowanie ibuprofenu – popularnego leku przeciwbólowego, przeciwgorączkowego i przeciwzapalnego – może powodować u mężczyzn zaburzenia hormonalne, które prowadzą do spadku jakości nasienia i niepłodności.
Przyjmowanie NLPZ – w szczególności ibuprofenu i diklofenaku – może zwiększać zagrożenie nagłą śmiercią sercową – ostrzegają naukowcy na łamach „European Heart Journal - Cardiovascular Pharmacotherapy”.
Naukowcy z Ohio State University sugerują, że regularne przyjmowanie popularnego związku z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych – ibuprofenu – może zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka płuca związane z paleniem tytoniu.
American Heart Association (AHA) opublikowało oświadczenie, w którym ostrzega chorych na niewydolność serca przed pochopnym stosowaniem wielu łatwo dostępnych i często przyjmowanych leków. O jakie substancje chodzi?
© 2023 Medexpress. Wszystkie prawa zastrzeżone