Badanie Gedeon Richter Polska poświęcone jest mężczyznom – ich zdrowiu, emocjom i samoakceptacji. Najnowszy raport „Zrozumieć męskość. Rzeczywistość polskiego mężczyzny” obala popularne stereotypy o twardych, pozbawionych wrażliwości mężczyznach.
Czy wiedza o łechtaczce to wciąż wiedza tajemna? Jak efektywnie korzystać narządu, którego jedynym celem jest dawanie przyjemności? Uważne wysłuchanie rozmowy Bożeny Stasiak z mgr Mają Kamińską – seksuolożką, psycholożką i edukatorką – może wnieść zupełnie nową jakość do waszego życia.
Polscy mężczyźni nie chcą uprawiać seksu. Powody są zaskakujące. Co więc zrobić, aby faceci przestali unikać seksu? Odpowiedzi udziela seksuolog – dr n med. Stanisław Dulko.
Gościem III odcinka podcastu Bożeny Stasiak „Zdrowie Intymne” jest Żaneta Krysiak z fundacji Avalon, kierowniczka projektu "Sekson".
Gościem II odcinka podcastu Bożeny Stasiak „Zdrowie Intymne” jest dr n. med. Leszek Marek Krześniak, autor książek, fotografik, autor tekstów piosenek.
Kochając się, prócz uczuć wymieniamy również bakterie i wirusy. Nie jest to informacja romantyczna, ale wiedza na ten temat pomoże nam cieszyć się seksem z jeszcze większym zapałem. Jak dbać o sferę intymną – pytamy dr. n. med. Grzegorza Południewskiego, specjalistę położnictwa i ginekologii z...
Już jutro II Kongres Zdrowia Kobiet, a dziś podcast Rzeczpospolita Babska. Myślisz, że o seksie i zdrowiu intymnym wiesz niemal wszystko? Bożena Stasiak zaprasza na I odcinek podcastu "Zdrowie intymne".
Ładuję…
- Życie nie kończy się po pięćdziesiątce, ono się zmienia. Nie trzeba rezygnować pasji, sportu, seksu i starań o atrakcyjny wygląd. A tym bardziej nie wolno z wizyt u lekarzy, którzy pomogą uniknąć wielu schorzeń związanych z wiekiem – mówili uczestnicy Kongresu Zdrowia Kobiet.
Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) wydała zgodę na dopuszczenie do obrotu pierwszej w USA prezerwatywy zaprojektowanej specjalnie w celu zapobiegania infekcjom przenoszonym drogą płciową podczas stosunku analnego. Prezerwatywy, które będą sprzedawane pod nazwą One Male, są jednak...
Złamanie prącia polega na przerwaniu ciągłości błony białawej ciała jamistego w trakcie wzwodu. Nazwa „złamanie” może wydawać się nieuzasadniona, jednak przyjęła się, głównie ze względu na słyszany w momencie powstawanie urazu trzask.
Jeden na ponad 5 milionów mężczyzn rodzi się z dwoma penisami. Pewien 23-letni Amerykanin, dotknięty tą anomalią, postanowił pochwalić się nią szerszej publiczności i – pod pseudonimem DiphallicDude – w kilka godzin stał się internetową gwiazdą.
Jak wynika z przeprowadzonego w 2020 r. badania „Zdrowie, relacje w związkach i życie seksualne Polek i Polaków w czasach pandemii COVID-19” – 66 proc. respondentów jest zadowolonych z jakości swojego pożycia. Zawsze jednak może być jeszcze lepiej, dlatego często poszukujemy informacji, co zrobić...
Status preparatów dostępnych bez recepty pozwala na ich reklamę, kierowaną bezpośrednio do pacjenta, który nadal zdecydowanie woli radzić sobie bez wizyty u specjalisty. Największym wyzwaniem dla twórców tych reklam pozostaje stworzenie komunikatu sugestywnego, ale jednocześnie pozostającego w...
O tym, jak na nowo odnaleźć seksualność, pokonać lęk przed aktywnością seksualną w chorobie przewlekłej - opowiedział Medexpressowi prof. Zbigniew Kazimierz Lew Starowicz, polski konsultant krajowy w dziedzinie seksuologii.
Międzynarodowy zespół naukowców, kierowany przez Benjamina Neale'a z Broad Institute of Harvard i MIT, przeszukał DNA ponad 470 000 Amerykanów i Brytyjczyków, próbując znaleźć markery genetyczne korelujące z orientacją seksualną.
Chcesz oszczędzać na kremach przeciwzmarszczkowych i drogich rozświetlaczach? Namów swojego partnera na częstsze uprawianie seksu! To nie żart, tylko zalecenia oparte na doniesieniach z fachowej literatury medycznej.
Panie, które – bez uchwytnego powodu – mają obniżony popęd płciowy, mogą od teraz korzystać z nowej opcji leczenia tej znacząco obniżającej jakość życia przypadłości. Nowy lek na razie dostępny jest w USA.
Ankieta przeprowadzona przez dom badawczy Biostat pokazała, że antykoncepcja hormonalna to temat wcale nie tak odległy mężczyznom, jak mogłoby się wydawać.
Czy osoby z niepełnosprawnością ruchową mogą też uprawiać seks? Dlaczego w powszechnej świadomości życie intymne nie powinno ich dotyczyć? – takie m.in. pytania zadają sobie uczestnicy SEKS ON - pierwszej, kompleksowej ogólnopolskiej debaty o życiu intymnym osób z niepełnosprawnością ruchową.
© 2023 Medexpress. Wszystkie prawa zastrzeżone