Jaka jest główna idea programu „PracoDawca Zdrowia”?
To młody projekt. Będziemy w nim debiutować. Główne założenie jest takie, żeby wyodrębnić, określić grupę pracodawców, którzy chcą i wspierają nie tylko zdrowy i aktywny tryb życia, ale także pracowników, którzy chcieliby wykonywać badania profilaktyczne, przez finansowani, ale gównie (taka jest idea) dając pracownikom pół dnia wolnego czy cały dzień właśnie na przeprowadzenie badań profilaktyki na nowotwory. Ta profilaktyka nowotworowa jest tu głównym założeniem aczkolwiek mówimy tu także o zdrowym odżywianiu, aktywności sportowej, o wykorzystaniu zakładowego funduszu świadczeń socjalnych do szeroko rozumianej profilaktyki zdrowia.
To jest formuła konkursowa. Ale czy za tym popłyną pieniądze dla najlepszych pracodawców, którzy promują zdrowy styl życia u swoich pracowników a także badania profilaktyczne?
Nie. Na ten moment nie ma takiego założenia. Jest wyróżnienie i certyfikat. Trzeba też zauważyć, że profilaktyka zdrowia pracownika jest na korzyść pracodawcy, bo to np. zmniejszone absencje chorobowe, bardziej zaangażowani pracownicy w zdrowy styl życia, w sporty i inne aktywności. Nie można o tym zapominać. Ważna jest tu też korzyść wizerunkowa. I w trudnych czasach rekrutacji pracowników być może jest to jeden z dodatkowych aspektów, dla których rekruter spojrzy przychylniej na taką firmę,
Kiedy startuje konkurs?
Z konkursem już startujemy. Dziś oficjalnie ogłaszamy go. Kapituła została już wybrana oraz został określony regulamin. Mam nadzieję, że w krótkim czasie zgłoszą się pracodawcy i kapituła będzie mogła dokonać pierwszych wyróżnień.