Subskrybuj
Logo małe
Szukaj

IV Konferencja Ogólnopolskiej Debaty „Wspólnie dla Zdrowia” – Lublin, 17 stycznia 2019 r.

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 27 grudnia 2018 10:23

IV Konferencja Ogólnopolskiej Debaty „Wspólnie dla Zdrowia” – Lublin, 17 stycznia 2019 r. - Obrazek nagłówka
17 stycznia 2019 r. na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie odbędzie się kolejna konferencja w ramach debaty „Wspólnie dla Zdrowia”. Eksperci będą dyskutować na temat roli kadr w systemie ochrony zdrowia.

17 stycznia 2019 r. na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie odbędzie się kolejna konferencja w ramach debaty „Wspólnie dla Zdrowia”. Celem debaty jest wypracowanie systemu, który zrównoważy potrzeby społeczne z możliwościami finansowymi i gospodarczymi państwa oraz zaangażowaniem kapitału społecznego. W trakcie debaty zostaną przedstawione wyniki prac zespołów eksperckich, które opracowują szczegółowe rozwiązania dotyczące kadr w ochronie zdrowia. W wydarzeniu weźmie udział Minister Zdrowia – Łukasz Szumowski.

W trakcie debaty zostaną przedstawione wyniki prac zespołów eksperckich, które opracowują szczegółowe rozwiązania dotyczące kadr w ochronie zdrowia.

Do dyskusji zaproszono przedstawicieli Trójstronnego Zespołu do Spraw Ochrony Zdrowia oraz przedstawicieli korporacji zawodowych, członków Rady Społecznej debaty „Wspólnie dla Zdrowia”. Utworzono trzy zespoły pracujące nad zagadnieniami dotyczącymi kształcenia przed- i podyplomowego, nowych zawodów w medycynie oraz wynagrodzeń. Do udziału w dyskusji organizatorzy zapraszają również organizatorów ochrony zdrowia, specjalistów zarządzania, dyrektorów szpitali, przychodni, a także przedstawicieli wszystkich zawodów medycznych i związkowców.

Po zakończeniu wszystkich etapów dyskusji powstanie raport, który posłuży opracowaniu wieloletniego planu rozwoju systemu ochrony zdrowia. Zostanie on przekazany Ministrowi Zdrowia w połowie przyszłego roku.

Celem debaty „Wspólnie dla Zdrowia” jest wypracowanie systemu, który zrównoważy potrzeby społeczne z możliwościami finansowymi i gospodarczymi państwa oraz zaangażowaniem kapitału społecznego. Chodzi o wskazanie, w jaki sposób rosnące, ale wciąż ograniczone nakłady na zdrowie, wydawać najbardziej efektywnie – jak dodatkowe pieniądze mogą poprawić sytuację zdrowotną Polaków, wydłużyć ich życie w dobrym zdrowiu, obniżyć zachorowalność i poprawić skuteczność leczenia.


Podobne artykuły

Gorski
2 lipca 2019
wspolniedlazdrowia
Oglądaj online

"Wspólnie dla zdrowia" - podsumowanie

25 czerwca 2019
wspolniedlazdrowia
19 czerwca 2019
wspolniedlazdrowia
Wspólnie dla zdrowia

O innowacjach i pieniądzach

9 maja 2019

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie o pracę za darmo

Lub znajdź wyjątkowe miejsce pracy!

Zobacz także