Subskrybuj
Logo małe
Szukaj

Konferencja naukowa pt. „Żywność, woda i powietrze – czy żyjemy w bezpiecznym otoczeniu?”

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 12 października 2018 15:24

Konferencja naukowa pt. „Żywność, woda i powietrze – czy żyjemy w bezpiecznym otoczeniu?”
 - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
13 listopada 2018 r. w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego - PZH odbędzie się konferencja naukowa pt. „Żywność, woda i powietrze - czy żyjemy w bezpiecznym otoczeniu?”.

Konferencja będzie ostatnią z trzech konferencji organizowanych z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę i 100-lecia Instytutu.

Konferencja będzie poświęcona nurtującym społeczeństwo zagadnieniom związanym z:
• bezpieczeństwem żywności i udziałem nowych technologii w bilansie zagrożeń bądź profitów zdrowotnych,
• zagadnieniami i metodologią oceny ryzyka zdrowotnego,
• priorytetami badawczymi w bezpieczeństwie żywności,
• wodzie do picia,
• zmianom klimatycznym,
• działaniom Instytutu w zakresie gromadzenia danych o zagrożeniach w żywności.

Konferencja „Żywność, woda i powietrze – czy żyjemy w bezpiecznym otoczeniu?”, podobnie jak dwie wcześniejsze, została objęta honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości 1918 - 2018 i jest realizowana przy współpracy: Programu „Niepodległa”, Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia i Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Patroni medialni: Polskie Radio i TVP3 Warszawa. Mecenasem Głównym Jubileuszu jest PKN Orlen, a jedynym sponsorem niniejszej konferencji jest firma Nestle.

Misją Instytutu jest ochrona zdrowia ludności poprzez kompleksowe działania podejmowane w obszarze zdrowia publicznego, w tym prace naukowo-badawcze, aplikacyjne i szkolenia.

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - PZH prowadzi szkolenia w obszarze problematyki zdrowia publicznego, wykonuje ekspertyzy dla rządu, Komisji Europejskiej, organizacji pozarządowych oraz społeczeństwa w zakresie oceny ryzyka i wskazywania sposobów unikania zagrożeń. Instytut prowadzi również badania jakości surowic i szczepionek.

Źródło: NIZP-PZH

Tematy

NIZP-PZH

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie o pracę za darmo

Lub znajdź wyjątkowe miejsce pracy!

Zobacz także