W dniach 11-13 października 2024 roku w Warszawie odbędzie się Konferencja Prevention & Intervention 2024. Kardiolodzy z całego świata będą dyskutować na temat aktualnej wiedzy medycznej w zakresie skutecznego zapobiegania, wczesnego diagnozowania i efektywnego leczenia schorzeń układu sercowo-naczyniowego. Tematem przewodnim tegorocznej edycji inicjatywy jest zdrowe serce przez całe życie – od młodości do dojrzałości. Zdaniem specjalistów skuteczna prewencja, wczesna diagnostyka i efektywna terapia kardiologiczna, prowadzone wśród najmłodszych grup wiekowych i kontynuowane przez całe życie to jedyna skuteczna forma postępowania w zakresie zarządzania czynnikami ryzyka i chorobami sercowo-naczyniowymi.
Tegoroczna edycja Konferencji Prevention & Intervention, która odbędzie się w dniach 11-13 października 2024 roku w Warszawie (Arche Hotel Krakowska) będzie poświęcona wyzwaniom związanym z kluczową rolą prewencji schorzeń serca i naczyń u młodych dorosłych a także wczesną diagnostyką schorzeń kardiologicznych i cywilizacyjnych. Jak wyjaśniają organizatorzy, w dyskusjach o współczesnej kardiologii wiele miejsca poświęca się medycynie naprawczej, tymczasem wielu chorobom układu sercowo-naczyniowego można skutecznie zapobiegać poprzez właściwą profilaktykę.
– W tegorocznej edycji zajmiemy się prewencją i interwencją w schorzeniach sercowo-naczyniowych w populacji młodszych pacjentów (<65 roku życia). Mnogość czynników ryzyka oraz dynamiczny rozwój metod diagnostycznych sprawia, że o zdrowiu sercowo-naczyniowym należy myśleć już od początku dorosłości i nie zapominać o nim przez całe życie. Zgodnie z dostępnymi danymi, podobnie jak w przypadku kobiet, młodsi chorzy stanowią populację niewystarczająco diagnozowaną i leczoną. Podczas Prevention & Intervention 2024 omówimy specyfikę oceny ryzyka sercowo-naczyniowego jako kontinuum, dotykając takich tematów jak: zaburzenia lipidowe, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia krzepnięcia i trombofilie, wczesna miażdżyca. Poruszymy tematy związane z zatorowością płucną, nadciśnieniem płucnym czy zaburzeniami rytmu serca, gdyż szczególnie często spotykamy się z tymi problemami klinicznymi w tej populacji pacjentów. Prewencja to interwencja a interwencja to prewencja – tylko połączenie tych dwóch światów przekłada się na dobre rokowanie naszych pacjentów. Właśnie takie założenie przyświeca naszemu wydarzeniu – mówi dr hab. n. med. Michał Hawranek, członek Komitetu Organizacyjnego Konferencji Prevention & Intervention.
– Zaproszenie do dyskusji podczas tegorocznej edycji konferencji przyjęli wybitni wykładowcy z Polski oraz innych krajów z różnych kontynentów. W międzynarodowym gronie specjalistów wymienimy się doświadczeniami i pomysłami na to, jak skuteczniej zapobiegać chorobom serca i naczyń oraz jakie działania podejmować, by przekonywać młode osoby do zdrowego, aktywnego stylu życia. Nie tylko bowiem prewencja ma znacznie w tej grupie pacjentów. Interwencje u młodszych chorych (<65 roku życia) są obecnie jednym z najczęściej podejmowanych tematów, ponieważ muszą uwzględniać długą
https://prev-interv.com
perspektywę życia. Omówimy zagadnienia związane z interwencjami w zakresie chorób zastawkowych oraz pozostałych schorzeń strukturalnych, diagnostykę i leczenie choroby wieńcowej oraz uogólnionej miażdżycy. Nie zabraknie nowości w leczeniu zabiegowym w schorzeniach krążenia płucnego oraz niewydolności serca ostrej czy też przewlekłej. Niezależnie od prezentacji klinicznej, każda interwencja musi być uzupełniona prewencją – zwraca uwagę dr hab. n. med. Marta Kałużna-Oleksy, członkini Komitetu Organizacyjnego Konferencji Prevention & Intervention.
– W edycji 2024 Konferencji Prevention & Intervention będziemy kontynuować tematykę związaną ze zdrowiem kobiet, w tym odmiennością czynników ryzyka i prezentacji klinicznej oraz leczenia chorób sercowo-naczyniowych. Nie zabraknie tematów obejmujących okres rozrodczy, ciążę oraz charakterystykę ryzyka sercowo-naczyniowego związaną ze zmianami profilu hormonalnego u kobiet. Wiele uwagi poświęcimy również innowacyjnym i efektywnym formatom edukacyjnym, zarówno w odniesieniu do personelu medycznego, jak i pacjentów kardiologicznych, budowaniu ścieżki kariery i osobistego rozwoju. Zarówno w prewencję, jak i interwencje w schorzeniach sercowo-naczyniowych musi być zaangażowany cały zespół zajmujący się pacjentem. Serdecznie zapraszamy do Warszawy już 11-13 października 2024 roku – mówi prof. dr hab. n. med. Izabella Uchmanowicz, członkini Komitetu Organizacyjnego Konferencji Prevention & Intervention.
Więcej informacji o inicjatywie Prevention & Intervention i rejestracja na wydarzenie:
https://prev-interv.com/
Więcej informacji dla mediów:
Marta Sułkowska
Salus Public Relations
tel. +48 516 164 858
e-mail: [email protected]