Prawdziwe przypadki
Znany jest już szczegółowy program Kongresu, z który można zapoznać się tutaj. Został on przygotowany na podstawie wyników ogólnopolskiego Pilotażu wdrożenia Opieki Farmaceutycznej z praktykami grupy opieka.farm, dzięki czemu poruszane tematy dotyczyć będą faktycznych problemów lekowych i sytuacji, z którymi mierzą się na co dzień farmaceuci w aptekach.
Perspektywa farmaceuty, lekarza i specjalistów z USA oraz Holandii
Uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać różnorodnych prelegentów. Są wśród nich farmaceuci, którzy na co dzień pracują poza granicami Polski (Stany Zjednoczone, Holandia), lekarze oraz farmaceuci znający polskie realia pracy za pierwszym stołem. Tak szeroka perspektywa ma pomóc odbiorcom spojrzeć na temat Kongresu, czyli leki stosowane w chorobach wieku podeszłego, w kompleksowy sposób.
W programie znalazł się m.in. wykład mgra farm. Konrada Tuszyńskiego pt. „Praktyczne wskazówki dotyczące stosowania leków OTC u osoby starszej”, podczas którego uczestnicy dowiedzą się, jakich porad udzielić pacjentowi stosującemu różne krople i maści oczne oraz jak rozmawiać z pacjentem obawiającym się efektów ubocznych po statynach, lekach na nadciśnienie i cukrzycę.
PharmD Małgorzata Zielonka wygłosi wykład pt. „Problemy lekowe u pacjentów geriatrycznych okiem amerykańskiego farmaceuty”, z którego uczestnicy dowiedzą się, jak w polskich warunkach przeprowadzić prosty wywiad, który nie tylko wspiera pacjenta w leczeniu, ale także buduje wizerunek farmaceuty.
Temat „Co może zrobić farmaceuta dla osoby chorej na astmę i POChP – konfrontacja oczekiwań pulmonologa z wynikami badań pilotażu OF” zostanie zaprezentowany przez lekarza pulmonologa Kaspra Uznańskiego, który odniesie się m.in. do noncompliance w stosowaniu leków wziewnych oraz skomentuje wyniki pilotażu i ich znaczenie ze swojej perspektywy.
Przećwicz usługi opieki farmaceutycznej
Uczestnicy oprócz praktycznej wiedzy, którą zdobędą podczas wykładów, będą mieli okazję przećwiczyć w praktyce wykonanie przeglądu lekowego czy instruktażu poprawnej obsługi inhalatora.
Przewodnik po interakcjach leków wykrywanych w polskich aptekach
Dodatkowo w ramach biletu każda osoba otrzyma konferencyjne wydanie podręcznika Zeszyty Apteczne pt. „Przewodnik po interakcjach leków wykrywanych w polskich aptekach”. Ten unikalny tytuł nie będzie dostępny w regularnej sprzedaży a jedynie dla uczestników grudniowej edycji Kongresu. Ponadto każdy uczestnik znajdzie w swoim pakiecie pełnowartościowy produkt, jakim są Fiszki Apteczne pt. „Pacjent geriatryczny w aptece”.
Zero wykładów sponsorowanych – sama wiedza
Tym, co wyróżnia Kongres, jest brak treści sponsorowanych podczas panelu wykładów. Jednocześnie bazując na doświadczeniu z cyklu konferencji Opieka Farmaceutyczna od Zaraz, zostanie wydzielona specjalna strefa wystawców, gdzie chętne osoby będą mogły porozmawiać z przedstawicielami, poznać nowe preparaty lub wziąć udział w konkursach.
Rejestracja
Kongres Opieka Farmaceutyczna od Zaraz: Leki i choroby wieku podeszłego odbędzie się 15 grudnia w Krakowie, w Muzeum Sztuki Japońskiej Manggha. Bilety można zamówić na stronie: http://opiekaodzaraz.pl/kongres2019/
Serwis medexpress.pl jest Patronem Medialnym Kongresu.