Life Science Open Space to FORUM INNOWACJI DLA ZDROWIA I JAKOŚCI ŻYCIA: otwarta i interdyscyplinarna platforma współpracy ludzi nauki, biznesu, polityki i administracji - profesjonalistów, ekspertów, przedsiębiorców, inwestorów, fanów oraz użytkowników i konsumentów technologii life science. LSOS skupia w jednym miejscu różne dziedziny – medycyny i technologii medycznych, farmacji, żywności i żywienia, środowiska naturalnego i stworzonego przez człowieka oraz biogospodarki, a także biotechnologii, nanotechnologii, informatyki i innych. Formuła konferencji zapewnia każdemu możliwość aktywnego udziału i interakcji z innymi uczestnikami – twórcami lub odbiorcami innowacji – poprzez krótkie prezentacje oraz bezpośrednie spotkania i rozmowy.
Na program konferencji składa się kilkadziesiąt prezentacji w ramach SESJI TEMATYCZNYCH:
- Badania nad rozwojem leków,
- Aktywne i zdrowe życie,
- Srebrna gospodarka,
- Nowoczesna diagnostyka i terapia,
- Telemedycyna,
- Technologie i urządzenia medyczne,
- Innowacyjny Szpital,
- Zdrowa żywność i żywienie,
- Nowoczesne, zrównoważone rolnictwo,
- Środowisko,
- Biogospodarka,
- Druk 3D,
- Kosmetologia,
- Sztuczna inteligencja,
- Dom i środowisko pracy,
- Podologia
Każda sesja prowadzona jest przez liderów – ekspertów w temacie. Każda prezentacja dotyczy jednej z sześciu wybranych KATEGORII WSPÓŁPRACY:
• WYZWANIE – to zaproszenie kierowane do środowiska innowatorów i wynalazców, którego celem jest znalezienie rozwiązania na zadany problem technologiczny, organizacyjny lub marketingowy, wymagający kreatywnego rozwiązania, nowego podejścia czy unikalnych kompetencji. Kierujący WYZWANIE liczy na to, że otrzyma wiele odpowiedzi i rozwiązań, z których wybierze to najciekawsze, najcenniejsze dla siebie.
• OPEN INNOVATION – to klasyczne zaproszenie do wspólnego rozwijania innowacyjnego projektu dotyczącej zdrowia i jakości życia w sytuacji, gdy - zamiast „okrywać koło na nowo” – istnieje możliwość sięgnięcia po istniejące już rozwiązania i zasoby, pozyskania unikalnych kompetencji, technologii, know-how, w celu skończenia projektu szybciej i taniej.
• STARTUPy - to sesja dla nowych przedsięwzięć, nie tylko biznesowych, planujących nowe przedsięwzięcia i szukających inwestora, partnera, mentora, kontrahenta, doradcę lub innych możliwości dla swojego pomysłu i wprowadzenia go na dalszy etap rozwoju.
• DEMO – to okazja do premiery nowego produktu w celu jego przetestowania, oceny lub weryfikacji założeń lub w celu zaangażowania beta-testerów lub pierwszych odbiorców. Na LSOS można też przedstawić i zaprosić do korzystania z rezultatów projektów finansowanych z funduszy publicznych lub prywatnych.
• WYDARZENIE - to okazja dla organizatorów konferencji, kongresów, misji i innych wydarzeń dotyczących ZDROWIA I JAKOŚCI ŻYCIA, chcących pozyskać partnerów, media, sponsorów, współpracowników i inne osoby lub instytucje, które pomogą w przygotowaniu i realizacji tego wydarzenia.
• KARIERA - to opcja dla firm, projektów i instytucji szukających talentów, ekspertów, managerów, woluntariuszy w celu tymczasowego lub stałego zatrudnienia; możliwość przedstawienia profilu pracodawcy oraz oferty pracy, staży, praktyk i innych form/ścieżek kariery.
W ramach konferencji przyznawane są nagrody:
# 1: Najlepszy przykład praktycznego podejścia do otwartej innowacji
Pośród ofert przedstawionych na LSOS 2017 zostanie wybrana i nagrodzona prezentacja przedstawiająca najlepszy przykład (dobre praktyki) praktycznego podejścia do koncepcji Open Innovation. Nagroda główna w postaci statuetki LSOS 2017 oraz nagrody dodatkowe zostaną przyznane przez jury składające się z ekspertów w dziedzinie innowacyjności, współpracy i rozwoju biznesu.
# 2: Najlepsza prezentacja - najciekawsza oferta współpracy
Pośród ofert przedstawionych na LSOS 2017 zostanie wybrana najciekawsza, najbardziej przekonywująca prezentacja zachęcająca do współpracy. Nagroda główna w postaci statuetki LSOS 2017 zostanie przyznana w drodze głosowania przez uczestników konferencji.
#3: Najlepszy StartUp
Pośród prezentacji przedstawionych w sesji STARTUPy zostanie wybrana ta najbardziej dojrzała i profesjonalnie przedstawiona, skierowana do potencjalnych inwestorów lub partnerów. Nagroda główna w postaci pełnego zaproszenia, w tym prezentacji przed grupą inwestorów na Central European Life Science Investment Conference (25-27 Października), zostanie przyznana przez organizatora konferencji.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Konferencja zgromadzi kilkaset osób zarówno z Polski jak i z zagranicy, będących potencjalnymi partnerami do współpracy – nie ma tutaj osób przypadkowych lub zwiedzających.
Zgłoszenia prezentacji przyjmujemy do 15 września - formularz zgłoszenia oraz inne szczegółowe informacje znajdują się na stronie http://lsos.info/.
Patronat honorowy nad konferencją objęli: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Wojewoda Małopolski, Marszałek Województwa Małopolskiego, a także Krajowa Izba Gospodarcza.
Partnerami wydarzenia zostali: Miasto Kraków, Printed Health, Derstone, Fundacja JWP Pomysł Patent Zysk, Kancelara JWP Rzecznicy Patentowi, Silvermedia, Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, LSBC - Life Science Business Consulting, Kraków Miastem Startupów, South Poland Cleantech Cluster, ExecMind, MedSilesia, Stowarzyszenie Rozwoju Karier Doktorantów i Doktorów „PolDoc”, Nexbio, Instytut Medycyny Innowacyjnej, Intermag, Eurokreator, Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi, KarekDesign, Instytut Przemysłu Skórzanego, Selvita, ADAMED, Wrocławskie Centrum Badań EIT+ oraz Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej.
Patronat medialny: Dziennik Polski, Radio Kraków, medicalonline.pl, ScanBalt, medtube.pl, biotechnologia.pl, Magiczny Kraków, Ogólnopolski System Ochrony Zdrowia Polska(OSOZ) Ogólnopolski System Ochrony Zdrowia World, Czasopismo "Laboratorium - Przegląd Ogólnopolski", INN Poland, Doradcawbiznesie.pl, Redakcja dlazdrowia.pl, Dolinabiotechnologiczna.pl, e-biotechnologia.pl, Business Centre Club, Medycyna Praktyczna, What's Up Magazine, Medexpress.pl, Służba Zdrowia