W programie spotkania znalazło się sześć wykładów eksperckich. Prof. dr hab. n. med. Grażyna Rydzewska z Kliniki Gastroenterologii i Chorób Wewnętrznych Państwowego Instytutu Medycznego MSWiA w Warszawie wyjaśni, czy są algorytmy leczenia w nieswoistych chorobach zapalnych jelit. Lek. med. Krzysztof Hadrian z Kliniki Gastroenterologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM w Warszawie opowie o faktach i mitach dotyczących leczenia konwencjonalnego od łagodnego do umiarkowanego wrzodziejącego zapalenia jelita grubego. Z kolei lek. med. Marta Zaborowska z Kliniki Gastroenterologii Onkologicznej Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej -Curie, Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie wyjaśni, na czym polega nadzór endoskopowy w NCHZJ. Wśród tematów poruszanych w trakcie wykładów znajdzie się również miejsce dla nowych terapii w leczeniu nieswoistych chorób zapalnych jelit u dzieci, tajników psychoterapii poznawczo-behawioralnej w NZJ, a także probiotykoterapii w tej grupie chorób.
Uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań wykładowcom. Zainteresowani będą mogli otrzymać bezpłatne materiały edukacyjne, poradniki oraz publikacje dla dzieci dotyczące chorób zapalnych jelit.
Organizatorzy proszą o wcześniejsze potwierdzenie przybycia, wysyłając zgłoszenie wraz z podaną liczbą osób, na adres e-mail: [email protected]