Subskrybuj
Logo małe
Szukaj

Otwarto innowacyjne Centrum Edukacyjne dla personelu medycznego i pacjentów

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 14 listopada 2018 13:26

Otwarto innowacyjne Centrum Edukacyjne dla personelu medycznego i pacjentów - Obrazek nagłówka
Centrum Edukacyjne Baxter powstało z myślą o lekarzach, pielęgniarkach oraz pacjentach i ich rodzinach. Unikalne w skali całej Europy miejsce. Na czym polega jego wyjątkowość?

Centrum Edukacyjne Baxter powstało z myślą o lekarzach, pielęgniarkach oraz pacjentach i ich rodzinach. Unikalne w skali całej Europy miejsce, gdzie na 600 m2 odbywać się będą szkolenia z anestezjologii i intensywnej terapii, terapii nerkozastępczych, chirurgii, onkologii oraz żywienia pozajelitowego.

Wyjątkowość tego miejsca polega na zastosowaniu zaawansowanych technologii szkoleniowych, co daje możliwość przetestowania sprzętu w warunkach zbliżonych do naturalnych, odbycia warsztatów praktycznych, a także śledzenia wideotransmisji bezpośrednio z sali operacyjnej.

– Jesteśmy dumni z otwarcia prawdopodobnie jednego z najbardziej innowacyjnych Centrów Edukacyjnych w całej Europie, które pozwala na szkolenie jednocześnie 120 osób z wykorzystaniem nowoczesnych metod przesyłania dźwięku i obrazu oraz interaktywnych perspektyw 3D w sali operacyjnej. Technologie te dadzą możliwość szkolenia specjalistów w zupełnie inny sposób – powiedział Krzysztof Popławski, dyrektor generalny Baxter Polska.

Obok szkolenia praktycznych umiejętności, firma oferuje także panele szkoleniowe dla lekarzy i pielęgniarek, takie jak Akademia Dializy Otrzewnowej czy kursy wiedzy teoretycznej z zakresu anestezjologii, żywienia pozajelitowego i innych. Pacjenci, poza możliwością edukacji teoretycznej i praktycznej dotyczącej samodzielnego korzystania ze sprzętu (np. cyklera do domowej dializy otrzewnowej), będą mogli skorzystać z porad ekspertów, w tym dietetyka czy psychologa. Wykładowcami i szkoleniowcami będą wykwalifikowani eksperci z Polski i z zagranicy – lekarze i pielęgniarki oraz przedstawiciele organizacji pacjenckich.

Otwarciu Centrum Edukacyjnego Baxter towarzyszyła debata poświęcona roli edukacji środowisk medycznych i jej ścisłego związku z sukcesem terapeutycznym. Wzięli w niej udział: wiceminister zdrowia Zbigniew Król, prof. Ryszard Gellert, konsultant krajowy w dziedzinie nefrologii; dyrektor Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, prof. Stanisław Kłęk, prezes Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu (POLSPEN), prof. Radosław Owczuk – konsultant krajowy w dziedzinie Anestezjologii i Intensywnej Terapii i prof. Grzegorz Wallner – konsultant krajowy w dziedzinie Chirurgii Ogólnej. Środowisko pielęgniarek reprezentowała Aneta Trzcińska z Polskiego Towarzystwa Pielęgniarek Nefrologicznych, a pacjentów - Beata Ambroziewicz z Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych.

Podczas debaty dyskutowano na temat znaczenia ciągłej edukacji i poszerzania wiedzy kadry medycznej oraz znaczącej roli innowacyjnych placówek edukacyjnych. Omówiono wyzwania systemowe w obszarze edukacji środowisk medycznych w dobie rozwijających się innowacji w medycynie oraz potrzeb lekarzy i pacjentów.

Nieustanne pogłębianie wiedzy o bieżących osiągnięciach nowoczesnej medycyny oraz wymiana doświadczeń pomiędzy specjalistami są nieodzowną częścią pracy personelu medycznego.

– Ciągłe szkolenia są specjalistom niezbędne do tego by na bieżąco uaktualniać wiedzę o postępach medycyny tak, by leczyć pacjentów zgodnie z najnowszymi osiągnięciami nauki. Postęp nowoczesnej medycyny w dobie rozwijającej się w postępie geometrycznym digitalizacji i idącemu z nią równolegle rozwojowi technologicznemu jest niezwykle szybki i przynosi nieustannie nowe odkrycia z zakresu diagnostyki i terapii. Ważne jest, aby kadra medyczna w Polsce miała jak najszerszy dostęp do takich ośrodków, w których będzie mogła opanowywać korzystanie z nowoczesnych technologii i wymieniać doświadczenia oraz uaktualniać i pogłębiać przedstawione profesjonalnie najnowsze osiągnięcia nauk medycznych – podkreślał podczas debaty prof. Gellert.

Podobne artykuły

Zrzut ekranu 2024-09-4 o 10.45.23
4 września 2024
Piotr_Kryst_CMKP-2048x1638
23 sierpnia 2024
gellert-komunikacja
#WyszłoNaZdrowie

Twój lekarz ci tego nie powie, bo...

29 grudnia 2023
Monosnap (4) Prof Gellert podsumowanie roku - YouT (1)
27 grudnia 2023
Zrzut-ekranu-2022-11-24-o-122823

MZ: JEŻ nauczy jeść

8 grudnia 2022

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie o pracę za darmo

Lub znajdź wyjątkowe miejsce pracy!

Zobacz także