W konkursie Prix Galien Polska 2016 mogą brać udział naukowcy, instytucje badawcze, firmy farmaceutyczne, producenci wyrobów medycznych oraz twórcy kampanii zdrowotnych.
Kapituła pod przewodnictwem profesora Cezarego Szczylika wybierze zwycięzców w następujących kategoriach:
I. Innowacyjny produkt leczniczy, w tym podkategorie:
1.1. Innowacyjny produkt leczniczy stosowany w lecznictwie otwartym
1.2. Innowacyjny produkt leczniczy stosowany w lecznictwie zamkniętym
1.3. Innowacyjna szczepionka
1.4. Innowacyjny sierocy produkt leczniczy
II. Innowacyjne odkrycie naukowe
III. Innowacyjny wyrób medyczny
IV. Innowacyjna kampania zdrowotna
Kategoria IV: Innowacyjna kampania zdrowotna jest nowością w tegorocznej edycji. Poświęcona jest kampaniom edukacyjnym, społecznym, pacjenckim, których innowacyjność może mieć przełomowy wpływ na diagnostykę, leczenie i/lub zapobieganie chorobom u ludzi, zmianę stylu życia znaczącej grupy społecznej w kierunku większej świadomości i dbałości o zdrowie.
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 czerwca 2016 roku, zaś ogłoszenie wyników i podsumowanie odbędzie się podczas uroczystej Gali rozdania nagród w listopadzie.
Więcej na temat konkursu:
www.prixgalien.pl
Nagroda Prix Galien przyznawana jest jako dowód uznania dla innowacyjnych rozwiązań w dziedzinach produktów leczniczych oferowanych przez firmy farmaceutyczne, wyrobów medycznych, a także stanowi wyróżnienie dla przełomowych dokonań i odkryć naukowców. Konkurs ma charakter międzynarodowy i jest corocznie przeprowadzany w 17 krajach, między innymi: Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Belgii, Luksemburgu, Portugalii, Szwajcarii, Włoszech, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Co dwa lata odbywa się edycja międzynarodowa, wyłaniająca spośród lokalnych zwycięzców innowacyjny produkt w skali globalnej. Twórcą Prix Galien jest francuski farmaceuta Roland Mehl, który ufundował nagrodę w 1970 roku. Z czasem zyskała ona prestiż na całym świecie i obecnie stanowi jedno z najważniejszych wyróżnień, jakie można zdobyć w dziedzinie farmacji i medycyny.
Źródło: Materiały prasowe