Wydarzenie odbędzie się 15 kwietnia br. w siedzibie NIKard (ul. Alpejska 42, Warszawa-Anin).
Program naukowy tegorocznej edycji wydarzenia zapowiada się niezwykle ciekawie. Obejmie m.in. nowoczesne obszary kardiologii takie jak: leczenie zaburzeń rytmu serca, niewydolność serca – od farmakoterapii do transplantologii oraz leczenie choroby wieńcowej i wad zastawkowych. Nie zabraknie również tematyki poświęconej współczesnej diagnostyce obrazowej w kardiologii, a specjaliści NIKard podzielą się z uczestnikami doświadczeniem w zakresie robotyki i symulacji medycznych.
Na ten dzień zaplanowano także sesję poświęconą odpowiedzi na kluczowe pytania, stawiane przez lekarzy POZ i kardiologów, dotyczące Krajowej Sieci Kardiologicznej oraz realizacji Narodowego Programu Chorób Układu Krążenia (NPChUK) – zadań realizowanych przez NIKard jako Państwowy Instytut Badawczy.
Na tym jednak nie koniec. W programie przewidziano również sesje poświęcone epidemiologii i farmakoterapii chorób układu krążenia, a także elementom genetyki klinicznej. Nowością będzie sesja poświęcona chirurgii i interwencji naczyniowej w leczeniu patologii aorty i naczyń obwodowych.
- Organizując to wydarzenie kładziemy szczególny nacisk na praktyczny wymiar planowanych sesji tematycznych. Dokonamy wszelkich starań, aby udział w tym spotkaniu dostarczył uczestnikom solidnej dawki wiedzy na temat najnowszych trendów i kierunków rozwoju polskiej kardiologii. Serdecznie zapraszam do udziału w tym wydarzeniu. Zachęcam do wielu inspirujących rozmów oraz wymiany wspólnych doświadczeń – powiedział prof. Łukasz Szumowski, dyrektor Narodowego Instytutu kardiologii.
To pierwsze Sympozjum Instytutu, które odbędzie się w formule hybrydowej. Przez okres trwania pandemii COVID-19 wydarzenie organizowane było wyłącznie w formule online.
Szczegółowy program i rejestracja dla uczestników:
https://www.wiosennesympozjum.pl