Tradycyjnie najwięcej chętnych było na stomatologię. Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu opublikował listy przyjętych na studia. Najwięcej, bo blisko 30 osób na jedno miejsce, starało się o przyjęcie na kierunek lekarsko-dentystyczny. Dla przyszłych dentystów przewidziano 55 miejsc.
Osoby, które mogą cieszyć się z indeksu na stomatologię musiały mieć minimum 269 punktów. O dwa więcej musieli zdobyć kandydaci na lekarzy. Tu, w związku ze zwiększonym na prośbę Ministerstwa Zdrowia limitem, przyjęte będą 253 osoby. O jedno miejsce starało się 15 kandydatów. 10 osób na jedno miejsce odnotowano na analityce medycznej, blisko 7 na wrocławskiej farmacji.
- Największy wzrost zainteresowania w porównaniu z rokiem ubiegłym zaobserwowaliśmy na kierunku położnictwo – mówi Monika Maziak, rzeczniczka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu - rośnie też liczba chętnych na I stopień stacjonarnej fizjoterapii i pielęgniarstwo. Więcej chętnych zgłosiło się także na dietetykę i ratownictwo medyczne.
Drugi nabór ogłoszony będzie na kierunku zdrowie publiczne, na którym wciąż są wolne miejsca. Łącznie 1 października na studiach stacjonarnych naukę rozpocznie na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu blisko tysiąc osób. Chętnych było 10 razy więcej.
Źródło: materiały prasowe