Sok z aloesu na skórę i włosy
Sok z aloesu z uwagi na właściwości nawilżające, przeciwzapalne, kojące jest powszechnie stosowany do pielęgnacji twarzy. Ceni się go za działanie regenerujące, odżywiające, wzmacniające skórę. Sok z aloesu doskonale sprawdzi się w walce ze świądem skóry i łagodzeniem podrażnień po opalaniu. Łagodzi zmiany po ukąszeniach owadów i przyspiesza proces gojenia się ran. Dobroczynne działanie soku z aloesu wykorzystywane jest także w pielęgnacji włosów. Jego pH wykazuje właściwości wygładzające łuski. Sok z aloesu likwiduje suchy łupież, odżywia cebulki, nawilża, stymuluje wzrost i wzmacnia zniszczone włosy. Dodatkowo wygładza, nabłyszcza, zwalcza elektryzowanie się i ułatwia rozczesywanie włosów.
Sok z aloesu na układ pokarmowy
Sok z aloesu oddziałuje korzystnie na układ pokarmowy. Polecany jest osobom odchudzającym się, ponieważ przyspiesza przemianę materii. W sprzedaży spotkać można sok z kawałkami miąższu, który stanowi cenne źródło błonnika, zapewniającego regularne wypróżnianie i ograniczenie nadmiernego łaknienia. Sok z aloesu wskazany jest osobom zmagającym się z nieżytem żołądka, chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy czy stanami zapalnymi układu pokarmowego, gdyż reguluje pH i ma w swoim składzie substancje zwalczające zapalenia. Zawarte w soku z aloesu polisacharydy rozpuszczają toksyny i usprawniają ich usuwanie z organizmu, co wspomaga pracę wątroby.
Dobroczynne działanie soku z aloesu
Dzięki zdolnościom przeciwbakteryjnym sok z aloesu warto stosować przy infekcjach. Jednocześnie należy podkreślić jego zdolność do wzmacniania odporności. Zawarte w soku z aloesu przeciwutleniacze to skuteczna broń w walce z wolnymi rodnikami, które nasilają proces starzenia i wpływają na patologiczne zmiany w komórkach (np. nowotworzenie). Sok z aloesu wspomaga obniżenie ciśnienia tętniczego krwi i poziomu cholesterolu, które są jednymi z głównych czynników sprawczych chorób układu krążenia. Omawiany składnik polecany jest osobom zmagającym się z cukrzycą. Regularne stosowanie go przyczynia się do zmniejszenia poziomu cukru we krwi. Więcej na temat działania soku z aloesu można przeczytać tutaj: https://www.welbi.pl/aloes-do-picia-jakie-ma-wlasciwosci-jak-stosowac/.
Sok z aloesu – źródło cennych składników
Sok z aloesu to źródło cennych składników odżywczych. Zawiera niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu składniki mineralne, takie jak: magnez, wapń, chrom, sód, selen, cynk, potas, żelazo, miedź i mangan. Dostarcza witamin: E, A, C, z grupy B. W soku z aloesu znajdują się 22 aminokwasy, które produkują białka, konieczne do licznych procesów i przemian zachodzących w ludzkim ciele. Sok z aloesu to źródło steroli roślinnych (m.in. kampesterolu, beta-sitosterolu) i innych kwasów tłuszczowych (m.in. oleinowego, stearynowego, linolowego, palmitynowego). A to tylko wybrane składniki znajdujące się w omawianym produkcie.