Postępujący proces starzenia się organizmu może okazać się wystarczającym powodem do utraty ich naturalnej estetyki.
Na czym polega wypełnianie warg sromowych?
Zabieg wypełniania polega na wstrzykiwaniu w wargi sromowe kwasu hialuronowego – substancji zapewniającej skórze odpowiednie nawodnienie oraz pobudzenie organizmu do produkcji kolagenu. Kwas hialuronowy zachowany na odpowiednim poziomie w ustroju sprzyja utrzymaniu właściwego stopnia elastyczności i jędrności skóry, co zapewnia wzmocnienie jej naturalnej struktury w miejscu poddanemu zabiegowi. Dzięki temu następuje poprawa kształtu warg sromowych, zwiększenie ich objętości oraz poprawa napięcia skóry. Co warte wspomnienia, przeprowadzony zabieg determinuje wzrost protekcji narządów intymnych przed rozwojem infekcji i niektórymi uszkodzeniami mechanicznymi (np. otarciami i podrażnieniami).
Jakie są wskazania do zabiegu wypełniania warg sromowych?
Eksperci podkreślają, że wstrzykiwanie kwasu hialuronowego w celu wypełnienia warg sromowych jest polecane kobietom w każdym wieku. Głównym powodem jest wyraźna utrata jędrności skóry w okolicach narządów intymnych, która może być efektem:
- niektórych chorób narządów intymnych,
- wad rozwojowych pochwy i warg sromowych,
- nadmiernej redukcji masy ciała i drastycznego odchudzania,
- podeszłego wieku i postępującego spadku elastyczności skóry.
Przed wykonaniem zabiegu należy jednak skonsultować się z ginekologiem, który potwierdzi konieczność wykonania tego zabiegu oraz pomoże w rozwianiu ewentualnych wątpliwości co do samego postępowania. Do przeciwwskazań zalicza się:
- ciąże i okres karmienia piersią,
- infekcje lub stany zapalne w obrębie narządów rodnych,
- nieprawidłowości i zmiany skórne w okolicy zabiegowej,
- choroby infekcyjne oraz stany określane mianem przeziębienia.
Po przeprowadzonym wypełnianiu warg sromowych pacjentki są zobowiązane do ograniczenia nacisku przez maksymalnie 14 dni. W tym czasie kobiety muszą zrezygnować z niektórych aktywności np. jazdy na rowerze, jazdy konnej, treningu siłowego czy intensywnego biegania.
Ten prosty i nieinwazyjny zabieg może okazać się przyczyną szeregu korzyści dla każdej kobiety. Najważniejszymi zaletami tej procedury są:
- krótki czas trwania zabiegu – maksymalnie 90 minut,
- brak niepotrzebnego bólu i strachu dzięki miejscowemu znieczuleniu,
- uniwersalne zastosowanie – może być wykonywany u osób młodszych i starszych,
- nieobciążający organizmu charakter – szybki powrót pacjentki do pełnej funkcjonalności.
Artykuł powstał we współpracy z
Horizon Medical Center
Domaniewska 39A, Warszawa
(Horizon Plaza)