Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

"Każdy lekarzyk ma swój cmentarzyk..." Czy "Botoks" Vegi to cała prawda o polskiej służbie zdrowia?

MedExpress Team

Aleksandra Miłosz

Opublikowano 27 września 2017 08:16

"Każdy lekarzyk ma swój cmentarzyk..." Czy "Botoks" Vegi to cała prawda o polskiej służbie zdrowia? - Obrazek nagłówka
Thinkstock/GettyImages
Od kilku miesięcy w mediach głośno jest o najnowszym filmie Patryka Vegi. "Botoks", którego scenariusz opiera się na rzeczywistych wydarzeniach. Film ma, według twórców, pokazywać całą prawdę na temat polskiej służby zdrowia. Czy rzeczywiście tak jest?

Dowiemy się już 29 września, kiedy to film wejdzie na polskie ekrany.


Trailery, które zapowiadają film, powalają na kolana. Dosadne dialogi, w których nie brakuje wulgaryzmów i przemocy słownej, krew i wstrząsająca fabuła sprawiają, że widzowie nawet nie związani z polską służbą zdrowia z pewnością chętnie obejrzą film, chociażby z ciekawości.

"To był najtrudniejszy film w moim życiu. Trzynastu aktorów odmówiło mi współpracy. Powiedzieli, że się boją w tym zagrać" - powiedział Szymonowi Majewskiemu, Vega.

Twórcy filmu zapewniają, że wszyscy bohaterowie i historie, w których biorą udział, są autentyczne. "Tutaj nie ma żadnej wymyślonej sceny. Wszystko jest zaczerpnięte z życia. Powstał z tego dość przerażający obraz polskiej służby zdrowia" - mówi reżyser "Botoksu". Zarówno osoby odpowiedzialne za produkcję filmu, jak i aktorzy w nim grający są przekonani, że film będzie rewolucją w polskiej kinematografii.

Według nich przekleństwa, brutalny język i porażająco szczere wypowiedzi postaci, wydają się odzierać z zaufania i wiary w uczciwość polskich lekarzy. "Złośliwi mówią na to łapówka. Ale dziś wiem jedno. Że to jedyna forma powiedzenia mi: dziękuję" - słyszymy z ust ordynatora szpitala, granego przez Janusza Chabiora. To tylko jeden ze wstrząsających dialogów.
Co ciekawe, aktorzy grający w filmie, brali udział w prawdziwych operacjach. Dzięki temu ich gra aktorska jest tak realistyczna. Naturalistyczne mają być też poszczególne sceny filmu. Na przykład 6-minutowa scena porodu. Widz, który będzie ją oglądał, ma poczuć się, jak na prawdziwej sali porodowej.

"Polska służba zdrowia też będzie musiała się zmierzyć z "Botoksem", bo niestety są tam pokazane rzeczy, do których będą musieli się odnieść. Mam nadzieję, że ten film zmieni świat na lepsze. Wierzę w jego misyjność i ufam, że wymusi jakieś zmiany" - podsumowuje Vega. Czy tak się stanie, okaże się już pod koniec września.

Artykuł z serwisu: www.portal.abczdrowie.pl

Tematy

lekarze

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także

fitness
7 lutego 2024
iStock-1336074149
30 października 2023
ThinkstockPhotos-505463518

Owocowa pielęgnacja

26 lipca 2023
iStock-1129820511
22 czerwca 2023
iStock-1001799644
9 czerwca 2023
166637260
19 maja 2023