Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
Artykuł sponsorowany

Masażery wibracyjne – czym są i jak działają?

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 28 sierpnia 2024 11:32

Masażery wibracyjne – czym są i jak działają? - Obrazek nagłówka
Fot. Pexels
Masażery wibracyjne stosowane są w profesjonalnych gabinetach fizjoterapii oraz medycyny estetycznej. Ich zasadniczym celem jest rozluźnienie napięć mięśniowych, które u wielu osób powodują dokuczliwy ból. Masażery można również kupić w sklepach z elektroniką, a ich cena zależy od przeznaczenia, wydajności oraz dodatkowych akcesoriów. Jaki masażer wybrać? Czy istnieją inne sposoby na rozluźnienie napięć?

Masażery – jak działają?

Masażer akumulatorowy wystarczy położyć na określonej partii ciała, by urządzenie rozpoczęło swoją pracę. Może to być masaż wibracyjny, uciskowy, rozgrzewający lub relaksujący. Droższe modele oferują również ESM, czyli elektrostymulację, która poprawia krążenie krwi, łagodzi uciążliwe bóle, a ponadto wspomaga przy nietrzymaniu moczu. Wiele masażerów to urządzenia wielofunkcyjne. Za ich pośrednictwem możemy zatem zrelaksować, pobudzić i rozgrzać mięśnie, bez żadnego wysiłku.

Czy masażery są bezpieczne?

Masażery zapewniają relaks ciała, nie wywołując reakcji niepożądanych. Warto jednak zwrócić uwagę na jakość wykonania oraz przeznaczenie. Masażery o niskiej cenie najczęściej wykonane są z tanich, kiepskich materiałów, które bardzo szybko się zużywają. Jeśli takie urządzenie nie ma odpowiedniego certyfikatu bezpieczeństwa, nie należy go stosować, gdyż grozi to uszczerbkiem na zdrowiu. Warto również pamiętać, by wykorzystywać masażer zgodnie z jego przeznaczeniem.

Rodzaje masażu wibracyjnego

Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniego modelu, należy oczywiście kierować się własnymi potrzebami.

Urządzenia do masażu głowy wyposażone są w kilkanaście punktów masujących, które stymulują skórę głowy i pobudzają krążenie krwi. Jest to idealny wybór dla osób, zmagających się z dokuczliwymi bólami bądź wypadającymi włosami. Masażery do głowy stymulują cebulki, dzięki czemu szybciej rosną nowe pasma o zdecydowanie lepszej kondycji.

Masażery do brzucha cieszą się dużą popularnością wśród kobiet, które cierpią na silne bóle menstruacyjne. Są one również świetnym rozwiązaniem dla osób, pragnących wymodelować sylwetkę i przyśpieszyć efekty diety redukcyjnej. Masażery stymulują krew wraz z limfą, dzięki czemu skóra na brzuchu staje się jędna, elastyczna i wygładzona.

Masażery ręczne

Masażery ręczne można wykorzystywać do rozluźnienia napięcia mięśniowego rąk, nóg, karku. Są niezwykle lekkie i praktyczne, co ułatwia ich obsługiwanie jedną ręką. Modele oferują masaż wibracyjny, relaksujący oraz oszukujący. Wiele produktów posiada dodatkowe nakładki - kciukową, korkową, kulistą, łopatkową, czy też pneumatyczną. 

Dla kobiet, karmiących piersią, świetną propozycją jest masażer laktacyjny. Na jego zakup powinny zdecydować się mamy, które zaobserwowały wolniejszy wypływ mleka i obrzęk piersi. Masażery są lekkie, emitują przyjemne ciepło, które dodatkowo relaksuje ciało. Pomagają w odciąganiu mleka z użyciem laktatora. Każdy masażer ma kilka trybów pracy, dzięki czemu można go dostosować do indywidualnych potrzeb i preferencji.

Czy warto korzystać z domowego masażu wibracyjnego?

Oczywiście, że tak. Kupując masażer, można zapewnić sobie przyjemny, bezpieczny relaks, bez wychodzenia z domu. Nie trzeba posiadać specjalistycznej wiedzy na temat napięcia mięśniowego, impulsów nerwowych itp. Masażery działają w taki sposób, by przynieść natychmiastowe ukojenie w obrębie konkretnej partii ciała - karku, nóg, rąk, brzucha itp. Jeśli często zmagasz się z napięciami mięśniowymi, wybierz urządzenie wielofunkcyjne, oferujące masaż relaksacyjny, uciskający, rozgrzewający itp. To najlepszy zabieg dla Twojego ciała.

Akupresura

Na całym świecie jest wielu pasjonatów akupresury. Według nich stanowi ona skuteczną metodę walki z bólami, napięciami mięśniowymi, a nawet nieprawidłową pracą narządów. Akupresura to naciskanie ciała w miejscach akupunkturowych, czyli stymulowanych przez igły, pobudzające przepływ energii. Zgodnie z założeniami powstałe w ten sposób impulsy docierają poprzez mózg do chorego narządu. Efekty akupresury to: złagodzenie bólu i poprawa pracy organizmu.

Mata do akupresury

W metodzie tej wykorzystuje się nie tylko igły, ale także specjalne maty. Najtańsze produkty można kupić za kilkadziesiąt złotych. Świetnej jakości mata do akupresury wykonana jest z naturalnych materiałów, m.in. bawełny i włókna kokosowego. Posiada ona specjalne kolce, które działają tak samo jak klasyczne igły. Stymulują punkty w konkretnych partiach ciała, poprawiając krążenie krwi i przepływ energii. Leżenie na macie daje pełne rozluźnienie i ukojenie. Taki relaks oddziałuje na całe ciało, również umysł. Mata do akupresury to idealny zakup dla osób, które dużą pracują, prowadzą aktywne, sportowe życie lub chcą uporać się z dokuczliwymi bólami.

 

Masażery wibracyjne to ukojenie i relaks dla całego ciała. Zastanawiając się nad wyborem konkretnego modelu, warto wziąć pod uwagę: jakość wykonania, tryby pracy, czas działania oraz zastosowanie. Osoby, które chcą praktykować akupresurę we własnym domu, powinny zdecydować się na zakup specjalnej maty. Podobnie jak masażer, uwalnia przepływ energii, koi ból i łagodzi napięcie mięśniowe.

Podobne artykuły

przystosowanielazienkidlaosobniepelnosprawnychjakiemeblelazienkowewybrac
2 września 2024
adobestock_430123463
Artykuł sponsorowany

Jak dbać o skórę z atopią? O czym należy pamiętać?

26 sierpnia 2024
adobestock_218657092
Artykuł sponsorowany

Znaczenie balsamu po goleniu w pielęgnacji skóry mężczyzn

26 sierpnia 2024
adobestock_757425864
Artykuł sponsorowany

Ochrona skóry przed słońcem - o czym pamiętać?

26 sierpnia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także

iStock-649824716
Dzień Arbuza

Daj skórze pić

23 lipca 2024
ThinkstockPhotos-504180648

Hałas może zabić

10 lipca 2024
Choroby weneryczne
Artykuł sponsorowany

Choroby weneryczne – czym są i jak je rozpoznać?

16 kwietnia 2024
iStock-467392271x
16 lutego 2024
105937783

Są FERIE? Jest WINTER

26 stycznia 2024
ThinkstockPhotos-505463518

Owocowa pielęgnacja

26 lipca 2023