Skóra trądzikowa na wakacjach czuje się tak dobrze jak Ty: opalona, wypoczęta i… znikają z niej wszelkie niedoskonałości. Ten piękny stan jest jednak tylko chwilowy - w konsekwencji nawet zgubny. Słońce wysusza skórę i istniejące na niej niedoskonałości, natomiast złoty kolor opalenizny skutecznie je maskuje. Niestety wraz z końcem lata opalenizna znika, a stan skóry trądzikowej znacznie się pogarsza. Ze zdwojoną siłą nawracają krostki i zaskórniki, a gruczoły łojowe pracują na przyspieszonych obrotach.
Dlaczego tak się dzieje? Reakcją obronną opalonej i siłą rzeczy przesuszonej słońcem skóry jest nadprodukcja sebum, które stanowi ideale środowisko do rozwoju bakterii P. Acnes. Bakterie te są odpowiedzialnie za powstawanie zmian trądzikowych. Między mini a sebum zachodzi reakcja błędnego koła: bakterie stymulują produkcję sebum, zaś duża ilość sebum wpływa na ich rozwój i namnażanie. Dodatkowo opalanie pogrubia wierzchnią warstwę naskórka, co zaburza proces jego złuszczania – w zablokowanych ujściach mieszków włosowo – łojowych tworzą się zaskórniki.
Aby poradzić sobie z nawrotem trądziku należy zastosować kompleksową pielęgnację kosmetykami dostosowanymi do potrzeb skóry tłustej i trądzikowej.
Skuteczną serią łagodzącą objawy trądziku jest BARWA SIARKOWA. Dzięki tej gamie z pewnością pożegnasz niechciane pamiątki po lecie!
Trądzik - z pozoru niegroźny, bywa źródłem niskiej samooceny, dyskomfortu i stresu, przez co znacząco wpływa na jakość życia. Dermatolodzy od zawsze poszukiwali skutecznych a zarazem dobrze tolerowanych leków i kosmetyków przeciwtrądzikowych. Idealnym rozwiązaniem okazuje się siarka - znana już w medycynie starożytnej, dobrze udokumentowana jako czynnik leczniczy w czasach nowożytnych. Choć ostatnio trochę zapomniana, nadal znajduje zastosowanie jako składnik leków recepturowych. Minerał ten jest niezwykle cenny w pielęgnacji skóry tłustej i trądzikowej.
– Siarka działa szczególnie korzystnie w przypadku skóry łojotokowej i schorzeń z nią powiązanych – tłumaczy specjalista dermatolog dr n. med. Agnieszka Piątkowska. W medycynie i kosmetologii znalazła zastosowanie siarka strącona o niewielkim rozmiarze cząstek, które zawieszone w roztworze tworzą najaktywniejszą biologicznie - siarkę koloidalną. Drobne cząstki siarki koloidalnej mają bardzo dobre właściwości penetracyjne, co determinuje skuteczność produktów. Siarka normalizuje pracę gruczołów łojowych, działa antybakteryjnie i keratoplastycznie - stymuluje prawidłowy przebieg rogowacenia, a dodatkowo jest bardzo dobrze tolerowana – wszystkie te aspekty są niezwykle ważne w pielęgnacji skóry tłustej i trądzikowej.