- MZ zawiesił temat obrotu pozaaptecznego. Może i dobrze, człowiek może wszystko kupić w jednym miejscu – pisze wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej Marek Tomków (Twitter).
- Niestety ta ustawa po raz kolejny konfliktuje środowisko pracownicze w służbie zdrowia – Maria Ochman ocenia skutki ustawy o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia (Twitter).
- Program in vitro zlikwidowany. Konsultant krajowy ds. ginekologii odwołany. Posprzątane w tym temacie – ocenia Bartosz Arłukowicz, były minister zdrowia (Twitter).
- Nie będę osobą, która wrzuci granat i wysadzi wszystko wokół. Zarówno wiceminister Krzysztof Łanda, jak i wiceminister Marek Tombarkiewicz to wysokiej klasy specjaliści, którzy dbali o ten obszar, i warto dokończyć wiele procesów, które zainicjowali – zapowiada wiceminister zdrowia Marcin Czech (Dziennik Gazeta Prawna).
- Szczepienia to największy postęp, jaki dokonał się w czasie blisko stu lat od wprowadzenia szczepionek. Od tego czasu widzimy jak się zmieniła epidemiologia chorób zakaźnych - ocenia prof. Teresa Jackowska, konsultant krajowy w dziedzinie pediatrii.
- Ministerstwo chce, żeby szpitale chętniej sięgały po skomplikowane procedury. Te, które będą stawiały na jakość leczenia i będą zdobywać odpowiednie certyfikaty dostaną więcej pieniędzy - zapowiada wiceminister zdrowia Piotr Gryza.
- Zdaję sobie w pełni sprawę z tego, że nie ma ludzi niezastąpionych i każdy, wcześniej czy później, kończy pełnienie funkcji, której się podjął. Jeśli jednak następuje to przed określonym uprzednio czasem, powinno mieć to logiczne i jasne uzasadnienie – zwłaszcza, jeśli ktoś dobrze wywiązuje się ze swoich obowiązków – mówi prof. dr hab. n. med. Mirosław Wielgoś, prezes Zarządu Głównego PTG.