Mija pierwszy miesiąc urzędowania nowych władz Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników. Nowy prezes prof. dr hab. n. med. Mariusz Zimmer w liście do członków Towarzystwa zapowiada kilka najpilniejszych zmian.
Wkrótce zostanie złożony wniosek o zmianę skrótu z PTGP na PTGiP.
Zmieni się strona internetowa Towarzystwa: układ graficzny oraz zostaną poprawione błędne informacje.
Uregulowana zostanie sprawa koordynacji organizowania konferencji, kursów pod
patronatem PTGiP.
W planach jest także wprowadzenie prestiżowych certyfikatów dla lekarzy ginekologów położników członków PTGiP, którzy biorą udział w konferencjach PTGiP.
Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników chce mieć także realny wpływ na powstające rozporządzenia MZ.
- Jednoznacznie chcę podkreślić, że ani obowiązujące już od 1.01.2019 r. Rozporządzenie odnośnie prowadzenia ciąży i porodu jak również ostatnie, które dotyczy profilaktycznego usuwania jajników i jajowodów u kobiet z mutacją BRCA1 i BRCA2, powstało bez udziału przedstawicieli aktualnego ZG PTGiP jak również nie było to w żaden sposób z nami konsultowane. Nie sposób nie przyznać słuszności działaniom na rzecz poprawy opieki
okołoporodowej i sprawom związanym ze zdrowiem kobiet z grupy ryzyka
onkologicznego. Tym niemniej forma dyktowania nam - lekarzom, sposobu postępowania aktami prawnymi w formie nakazów, a nie wiedzą, doświadczeniem medycznym i
działaniem popartym rekomendacjami naukowymi Towarzystw Naukowych w
tym PTGiP, musi być wyjaśniona - podkreśla prezes Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników prof. dr hab. n .med. Mariusz Zimmer.
Źródło: PTGiP